355342751_237557249055032_2311819566746357755_n
Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Դերիլ Ուիլյամսի հրավերով ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Գերմանիա՝ մասնակցելու Եվրոպական բանակների ամենամյա համաժողովին։
Համաժողովի առաջին օրը տեղի է ունեցել գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ոչ ֆորմալ հանդիպումն ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի պետ, գեներալ Ջեյմս ՄքՔոնվիլի հետ։ Համաժողովի շրջանակներում նախատեսվում են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի մի շարք այլ հանդիպումներ եվրոպացի գործընկերների հետ։
ԳՇ պետը նույն ձևաչափով հանդիպել է նաև Եվրոպայում ՑԶ հրետանու պետ, հայազգի գեներալ-մայոր Ստեֆան Մարանյանի հետ:

Делегация во главе с начальником ГШ ВС отбыла с рабочим визитом в Германию
Поддержи А1+!По приглашению командующего Сухопутными войсками США в Европе генерала Дэрила Уильямса делегация во главе с начальником Генерального штаба ВС РА, первым заместителем министра обороны генерал-майором Эдвардом Асряном с рабочим визитом выехала в Германию для участия в ежегодной конференции европейских армий.
Со ссылкой на сообщение Министерства обороны РА, в первый день работы конференции генерал-майор Эдвард Асрян провел неформальную встречу с начальником штаба Сухопутных войск США генералом Джеймсом МакКонвиллом. В рамках конференции запланирован ряд других встреч начальника Генерального штаба ВС РА с европейскими коллегами.
В таком же формате прошла и встреча начальника Генштаба с начальником артиллерии СВ в Европе генерал-майором с армянскими корнями Стефаном Мараняном.