Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ:
«Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս այս նշանակալի օրվա՝ Հայաստանի Հանրապետության և Բելառուսի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առիթով։
Վերջին երեք տասնամյակների ընթացքում փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունները նշանավորվել են տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ և արդյունավետ համագործակցության առաջանցիկ զարգացմամբ։
Համոզված եմ, որ հայ-բելառուսական համագործակցությունն էլ ավելի խորացնելու փոխադարձ ձգտումը, բարձր և բարձրագույն մակարդակներում ակտիվ երկխոսությունը այսուհետ ևս կնպաստեն երկկողմ օրակարգի ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը, ինչպես նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում արդյունավետ համագործակցությանը՝ ի շահ Հայաստանի և Բելառուսի ժողովուրդների։
Մեր ժողովուրդների համար այս նշանակալի օրը մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, հաջողություն և ամենայն բարիք, իսկ Բելառուսի բարեկամ ժողովրդին՝ ամենայն բարիք և բարգավաճում»։

Никол Пашинян направил поздравительное послание Александру Лукашенко
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание Президенту Республики Беларусь Александру Лукашенко по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между двумя странами.
«Примите мои искренние поздравления в этот знаменательный день - 30-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Республикой Беларусь.
За последние три десятилетия армяно-белорусские межгосударственные отношения, основанные на взаимном уважении и доверии, отмечены поступательным развитием взаимовыгодного и эффективного сотрудничества в различных сферах.
Уверен, обоюдное стремление к дальнейшему углублению армяно-белорусского сотрудничества, активный диалог на высших уровнях будут способствовать укреплению и расширению двусторонней повестки, а также эффективному сотрудничеству в рамках Евразийского экономического союза. , на благо народов Армении и Беларуси.
В этот знаменательный для наших народов день желаю Вам крепкого здоровья, успехов и всего самого доброго, а дружественному народу Беларуси - всего самого доброго и процветания».