Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ Արցախից 14 բուժառու տեղափոխվել է Հայաստան
Այսօր՝ հունիսի 1-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 14 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
12 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 14 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 8 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից  5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

При посредничестве Красного Креста в Армению из Арцаха доставлены 14 пациентов
Поддержи А1+!При посредничестве Международного Комитета Красного Креста, 14 пациентов вместе с сопровождающими их лицами были перевезены в различные специализированные медицинские центры Республики Армения из ЗАО «Республиканский медицинский центр» министерства здравоохранения Республики Арцах.
Вместе с сопровождающими их лицами в Арцах вернулись 12 пациентов, направленных на лечение в Армению в рамках госзаказа.
В отделении неонатологии и реанимации МЦ «Аревик» находятся 14 детей.
8 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский Центр», 5 из них - в крайне тяжелом состоянии.