Ադրբեջանի Պն-ն հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը․ ԱՀ ՊԲ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 1-ի ժամը 10։00-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Ադրբեջանի Պն- ն, հայտարարելով Շուշիի և Մարտունու շրջաններում իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիների ուղղությամբ ։

308489844_463783739125592_2468796144626029597_n
Сообщение, распространенное Министерством обороны Азербайджана, что 1 июня около 10 часов утра подразделения Армии обороны открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского района Республики Арцах, является очередной дезинформацией.
Министерство обороны Азербайджана, заявляя якобы о срыве проводимых в Шушинском и Мартунинском районах инженерных работ, в очередной раз искажает действительность, пытаясь оправдать огонь своих частей в направлении мирных жителей, выполняющих сельскохозяйственные работы.