Թուրքիայում հրապարակվել են խորհրդարանական ընտրությունների վերջնական արդյունքները․ Անվավեր է ճանաչվել 1 393 307 քվեաթերթիկ
Թուրքիայի 28-րդ գումարման խորհրդարանի մայիսի 14 -ի ընտրությունների վերջնական արդյունքների համաձայն իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունը ստացել է 268 պատգամավորական մանդատ, «Նոր բարեկեցություն» կուսակցությունը ՝ 5, «Ազգայնական շարժում» կուսակցությունը ՝ 50, «Կանաչ Ձախ» կուսակցությունը ՝ 61, աշխատավորական կուսակցությունը ՝ 5, Հանրապետաժողովրդական կուսակցությունը ՝ 169 և İYİ (Լավ) կուսակցությունը ՝ 43 տեղ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ինչպես հայտնում է թուրքական «Անադոլու» գործակալությունը, ընտրությունների վերջնական արդյունքները հրապարակվել են կառավարության պաշտոնական տեղեկագրում ՝ Resmi Gazete-ում:
Ըստ աղբյուրի՝ Թուրքիայի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալներով ՝ երկրում, արտերկրում և մաքսակետերում գրանցված 64 145 504 ընտրողներից ընտրությունների քվեարկությանը մասնակցել է 55 835 895-ը: Անվավեր է ճանաչվել 1 393 307 քվեաթերթիկ։
Թուրքիայում ընտրողների մասնակցությունը կազմել է 88,92 տոկոս, իսկ արտերկրում և մաքսակետերում ՝ 53,80 տոկոս: Ընտրություններին  ընդհանուր մասնակցությունը կազմել է 87.05 տոկոս։

В Турции опубликованы окончательные итоги выборов в парламент։ 1 393 307 бюллетеней были признаны недействительными
Окончательные итоги выборов 14 мая в парламент Турции 28-го созыва опубликованы в официальном вестнике правительства страны - Resmi Gazete.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Anadolu, по данным ЦИК республики, на выборах в парламент проголосовали 55 835 895 избирателей из 64 145 504, зарегистрированных в стране, за рубежом и на таможенных постах.
Недействительными признаны 1 393 307 бюллетеней.
Явка избирателей составила 88,92 процента в Турции и 53,80 процента за рубежом и на таможенных постах. В общей сложности явка на выборах составила 87,05 процента.
По итогам выборов правящая Партия справедливости и развития получила 268 депутатских мандатов, партия «Нового благосостояния» - 5, Партия националистического движения – 50, «Зеленая левая партия» - 61, Рабочая партия – 5, Республиканская народная партия – 169 и партия İYİ – 43 места.