Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանեց Մոլդովա
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, տիկնոջ Աննա Հակոբյանի հետ, աշխատանքային այցով ժամանեց Մոլդովա:
Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը՝ վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են նաև Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը Մոլդովայում հունիսի 1-ին կմասնակցի Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովին: Վարչապետը նախորդ տարի ևս մասնակցել էր Պրահայում կայացած Եվրոպական քաղաքական համայնքի առաջին գագաթնաժողովին: Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակներում նախատեսվում է նաև հնգակողմ հանդիպում՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի մասնակցությամբ:
Այցի ընթացքում վարչապետը հանդիպումներ կունենա նաև Սլովենիայի վարչապետ Ռոբերտ Գոլոբի, Լատվիայի վարչապետ Կրիշտյանիս Կարինշի, Անդորրայի կառավարության ղեկավար Խավիեր Էսպոտ Զամորայի հետ։ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա նաև Մոլդովայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։

Премьер-министр Никол Пашинян прибыл в Молдову
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Республику Молдову.
В составе возглавляемой премьер-министром делегации секретарь Совета безопасности Армен Григорян, министр иностранных дел Арарат Мирзоян, посол по особым поручениям Эдмон Марукян.
Никол Пашинян примет участие во II саммите Европейского политического сообщества, который пройдет в Молдове 1 июня. Премьер-министр участвовал и в I саммите Европейского политического сообщества, состоявшемся в прошлом году в Праге. В рамках саммита запланирована пятисторонняя встреча с участием премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента Азербайджана Ильхама Алиева, председателя Европейского совета Шарля Мишеля, президента Франции Эммануэля Макрона и канцлера Германии Олафа Шольца.
Премьер-министр также проведет встречи с премьер-министром Словении Робертом Голобом, премьер-министром Латвии Кришьянисом Кариньшем и главой правительства Андорры Хавьером Эспот Заморой.