Իտալիայում ՀՀ դեսպան Համբարձումյանին շնորհվել է «Leone XIII» միջազգային մրցանակ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանում Իտալիայի դեսպան Ծովինար Համբարձումյանը մայիսի 23-ին մասնակցել է Հռոմի քաղաքապետարանի Senatorio պալատի Laudato Sì սրահում կազմակերպված «Կանայք՝ խաղաղության համար» (Donne per la pace) ամենամյա մրցանակաբաշխությանը, որը կազմակերպվել է «Լեոնինա» ակադեմիայի և Իտալա-արաբական ասոցիացիայի կողմից:
Ինչպես տեղեկացնում է դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը, այս տարի «Leone XIII» միջազգային մրցանակներ են շնորհվել Իտալիայում հավատարմագրված հինգ՝ Հայաստանի, Լիբանանի, Պաղեստինի, Եմենի, Արաբական պետությունների լիգայի կին դեսպաններին՝ որպես խաղաղության դափնեկիրներ, ովքեր նպաստում են խաղաղության, մշակույթի և բարեկամության տարածմանը դիվանագիտության միջոցով, ինչպես նաև Իտալիայի հետ հարաբերություններն առաջ մղելու գործում ունեցած ներդրման համար:

Посол РА в Италии Амбарцумян награждена международной наградой «Leone XIII»
Поддержи А1+!Посол Армении в Италии Цовинар Амбарцумян 23 мая приняла участие в ежегодной церемонии вручения премии «Женщины за мир» (Donne per la pace), организованной Академией «Леонина» и Итало-арабской ассоциацией.
В этом году международными наградами «Leone XIII» были удостоены пять женщин-послов, аккредитованных в Италии: послы Армении, Ливана, Палестины, Йемена, Лиги арабских государств, - как лауреаты мира, внесшие свой вклад в дело распространения мира, культуры и дружбы через дипломатию, а также в развитие отношений с Италией.