«Յուքոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը Yerevan Tech Forum 2K23-ում կարևորել է առաջնորդության դերը թվային փոխակերպման ճանապարհին
Աջակցիր «Ա1+»-ին2023 թվականի մայիսի 19-ին «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ոգեշնչել է Yerevan Tech Forum 2K23 համաժողովի մասնակիցներին՝ հանդես գալով որպես հիմնական բանախոս «Առաջնորդության վճռորոշ դերը թվային փոխակերպումը հաջողությամբ իրականացնելու գործում» թեմայով: Միջոցառումը, որը կենտրոնացած էր տեխնոլոգիաների և նորարարության վերջին շրջանի առաջընթացի վրա, անթերի հարթակ ստեղծեց պարոն Յիրիկյանի համար՝ կիսվելու հեռահաղորդակցության ոլորտում շուրջ 25 տարվա փոփոխությունների իրագործման իր գիտելիքով և փորձով: Ի հավելումն, Speedtest Award™-ի արժանացած Հայաստանում ամենաարագ ֆիքսված և շարժական կապի ծառայությունների մատակարար Ucom-ն առաջարկել է տեխնիկական աջակցություն՝ ապահովելով գերարագ ինտերնետ կապ համաժողովի ողջ ընթացքում: Հանդիսատեսն ակտիվորեն ունկդրել է պարոն Յիրիկյանի՝ մեծ փորձի վրա հիմնված խորագետ ելույթը և մասնակցել թվային փոխակերպման շուրջ ավելի լայն քննարկումների:
«Թվային փոխակերպումը դուրս է մակերեսային փոփոխությունների սահմաններից, ինչպիսիք են նոր ծրագրակազմի ավելացումը կամ ընթացակարգային մի քանի շտկումների իրականացումը: Այն առաջնորդներից պահանջում է մտածված և նվիրյալ հանձնառություն, ընդհանուր տեսլականի ստեղծում և հենց դա որպես առաջնային նպատակ սահմանելը, այլ ոչ բազմաթիվ մրցակցող նախաձեռնություններից մեկը: Այն պետք է ներթափանցի կազմակերպության գործունեության հիմնական ուղղությամբ՝ խթանելով գործակցությունը և ակտիվորեն հաշվի առնելով թվային խորը գիտելիքներ ունեցող մարդկանց կարծիքը: Ղեկավարությունը պետք է պատրաստ լինի բարելավելու սեփական թվային կարողությունները և ուղղորդել կազմակերպությանը և դրա ապագա առաջնորդներին դեպի թվայնորեն կառավարվող աշխարհ», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա ընդգծել է, որ թվային փոխակերպման հետ «հաշտվելը» հատկապես կարևոր է այսօրվա պայմաններում, քանի որ այն բավարարում է ինչպես Z, այնպես էլ Ալֆա սերունդների կարիքներն ու ակնկալիքները, որոնք ըստ էության կապված ու ապավինում են թվային տեխնոլոգիաներին իրենց անձնական և մասնագիտական կյանքում:
Հավելենք, որ Երևանի տեխնոլոգիական համաժողովը փորձառու ձեռներեցներին և մասնագետներին հարթակ է տրամադրել՝ համախմբվելու և քննարկելու թվային փոխակերպման ռազմավարությունների վերջին ձեռքբերումները: Այս անգամ համաժողովը հյուրընկալել էր նաև միջազգային բանախոսների, ովքեր ոգեշնչում և գործնական խորհուրդներ են տվել՝ թվային փոխակերպման միջոցով բիզնեսները հաջորդ մակարդակ բարձրացնելու համար:

Гендиректор Ucom подчеркнул решающую роль лидерства на пути к успешной цифровой трансформации на Yerevan Tech Forum 2K23
Поддержи А1+!Генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян 19 мая 2023 года вдохновил аудиторию Yerevan Tech Forum 2K23, выступив в качестве основного докладчика на тему «Решающая роль лидерства в успешном проведении цифровой трансформации». Мероприятие, посвященное последним достижениям в области технологий и инноваций, предоставило г-ну Йирикяну идеальную платформу для того, чтобы поделиться своими знаниями и опытом внедрения изменений в сфере телекоммуникаций на протяжении почти 25 лет. Кроме того, удостоенный награды Speedtest Award™ оператор самой быстрой фиксированной и мобильной связи в Армении, компания Ucom, оказала техническую поддержку, обеспечив высокоскоростное интернет-соединение на протяжении всего форума. Аудитория активно воспринимала основанную на богатом опыте содержательную речь г-на Йирикяна и приняла участие в более широких дискуссиях, касающихся цифровой трансформации.
«Цифровая трансформация выходит за рамки поверхностных изменений, таких как добавление нового программного обеспечения или внесение пары корректировок в процессах. Это требует обдуманной и самоотверженной приверженности со стороны руководства, создания общего видения и именно его приоритизации в качестве основной цели, а не одной из многих конкурирующих инициатив. Она должна пронизывать основное направление деятельности организации, способствуя сотрудничеству и активно учитывать мнения людей, обладающих глубокими знаниями в области цифровых технологий. Руководство должно быть готово повысить свою собственную цифровую компетентность и направлять организацию и ее будущих лидеров к миру, управляемому цифровыми технологиями», — сказал Ральф Йирикян, генеральный директор компании Ucom.
Он подчеркнул, что цифровая трансформация особенно важна в сегодняшних условиях, поскольку она отвечает потребностям и ожиданиям поколений Z и Alpha, которые по своей природе связаны и зависят от цифровых технологий в своей личной и профессиональной жизни.
Добавим, что Yerevan Tech Forum предоставил опытным предпринимателям и профессионалам платформу, на которой они смогли собраться вместе и обсудить последние достижения в стратегиях цифровой трансформации. На этот раз в форуме приняли участие также международные докладчики, которые вдохновили и дали практические советы по выведению бизнесов на новый уровень посредством цифровой трансформации.