Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպումներ է ունեցել ԵԽԽՎ նախագահի և Լյուքսեմբուրգի վարչապետի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Եվրոպայի խորհրդի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Թինի Քոքսի հետ:
Զրւցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքին և այդ ուղղությամբ առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերին: Վարչապետը նշել է, որ ժողովրդավարության ամրապնդումը ՀՀ կառավարության համար ռազմավարություն է և մեր երկիրը հետևողականորեն շարժվելու է այդ ճանապարհով:
Թինի Քոքսը ողջունել է այս ուղղությամբ ՀՀ կառավարության քաղաքականությունն ու նախաձեռնողականությունը:
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Пашинян провёл встречи с председателем ПАСЕ и премьер-министром Люксембурга
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян на полях 4-го саммита Совета Европы встретился с председателем Парламентской ассамблеи Совета Европы Тини Коксом.
Собеседники коснулись демократических реформ, осуществляемых в Армении, и предстоящих работ в этом направлении. Никол Пашинян отметил, что укрепление демократии является стратегией правительства РА, и наша страна будет последовательно двигаться в этом направлении.
Тини Кокс приветствовал политику и инициативу правительства РА в этом направлении.
Были обсуждены вопросы, связанные с гуманитарным кризисом, возникшим в Нагорном Карабахе в результате незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора.