Հանդիպումից հետո ռուսներն Ալիևին կասեն, կրակի, որ Զանգեզուրի միջանցքը բացես մեզ համար․ Ս․Գրիգորյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ես Հայաստանի իշխանություններին կոչ եմ անում Ադրբեջանի հետ բանակցելու համար մայիսի 19-ին չգնալ Ռուսաստան։ Բայց եթե գնում են, մերոնք պիտի պատասխան տան հասարակության առջև, քանի որ անմիջապես հետո Ալիևը կկրակի մեր վրա։ Ռուսներն ասում են, շարունակի կրակել, որ Զանգեզուրի միջանցքը բացես մեզ համար։ Եթե 19-ին գնանք ՌԴ, կթուլացնենք ԵՄ գիծը, որն ուժեղանում է, և մեզ համար դրական է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Ստեփան Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական բանակցություններին։։
Ինչ վերաբերում է Բրյուսելում մայիսի 14-ին տեղի ունեցած բանակցություններին և դրանից հետո ԵԽ նախագահ Շառլ Միշելի հայտարարությանը, քաղաքագետն ասում է, թե այդ տեքստում Արցախի ժողովրդի իրավունքներին և անվտանգության վերաբերող հատվածը ԼՂ հայերին պայքարելու հնարավորություն է տալու։

После встречи русские скажут Алиеву, стреляй, чтобы открыть для нас Зангезурский коридор: С. Григорян (видео)
«Я призываю власти Армении не ехать в Россию 19-го мая для переговоров с Азербайджаном. Но если едут, наши должны дать ответ перед общественностью, так как сразу после этого Алиев станет в нас стрелять. Русские говорят: продолжай стрелять, чтобы открыть для нас Зангезурский коридор. Если 19-го отправимся в РФ, ослабим линию ЕС, которая усиливается, и это позитивно для нас», - сказал в беседе с «А1+» политолог Степан Григорян, коснувшись армяно-азербайджанских переговоров.
Касательно переговоров в Брюсселе 14-го мая и последующего заявления председателя ЕС Шарля Мишеля, политолог говорит, что отрывок этого текста, касающийся прав и безопасности народа Арцаха, даст возможность борьбы армянам НК.