Ալեն Սիմոնյանը հյուրընկալել է Աննա Հակոբյանին եւ Սիլվանա Կոխ-Մեհրինին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 12-ին հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրապետության առաջին տիկին Աննա Հակոբյանին եւ վերջինիս հրավերով Հայաստան ժամանած «Կին քաղաքական առաջնորդներ» համաշխարհային ցանցի (WPL) հիմնադիր եւ նախագահ Սիլվանա Կոխ-Մեհրինին:
ՀՀ ԱԺ նախագահը հյուրերի հետ շրջայց է իրականացրել խորհրդարանում: Նա պատասխանել է Սիլվանա Կոխ-Մենրինի՝ հայաստանյան կին քաղաքական գործիչների եւ Ազգային ժողովի կողմից նրանց կարողությունների զարգացման ծրագրերին վերաբերող հարցերին:
Զրույց է ծավալվել դեմոկրատական երկրների խորհրդարաններում կանանց առաջնորդության եւ ծրագրերի իրականացման հարցերում մասնակցային մոտեցումների շուրջ:
Աննա Հակոբյանը եւ գերմանացի հյուրը հանդիպել են նաեւ Եվրոպական խորհրդարանի եւ Բելգիայի Դաշնային խորհրդարանի կողմից այս տարվա հունիսին կազմակերպվող «Կին քաղաքական առաջնորդները» գագաթնաժողովի մասնակիցներ, ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանին եւ հանձնաժողովի անդամներին:

Ален Симонян принял Анну Акопян и Сильвану Кох-Мехрин (видео)
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян 12 мая принял супругу премьер-министра Армении Анну Акопян и основательницу и президента всемирной сети «Женщины-политические лидеры» (Women Political Leaders - WPL) Сильвану Кох-Мехрин.
Ален Симонян вместе с гостьями совершил экскурсию по территории парламента. Спикер НС ответил на вопросы г-жи Кох-Мехрин об армянских женщинах-политиках и программах Национального Собрания по развитию их потенциала.
Состоялась беседа о партисипативных подходах в вопросах женского лидерства и реализации программ в парламентах демократических стран.
Анна Акопян и Сильвана Кох-Мехрин встретились также с председателем Постоянной комиссии НС  по труду и социальным вопросам Эрикназ Тигранян и членами комиссии.