Մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման շուրջ վերջին զարգացումների մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄայիսի 8-ին ԱԳ նախարարի տեղակալներ Վահե Գևորգյանը և Վահան Կոստանյանն ընդունել են ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման շուրջ վերջին զարգացումների մասին։
ԱԳ նախարարի տեղակալները ևս մեկ անգամ ներկայացրել են հայկական կողմի դիրքորոշումները Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման շրջանակներում սկզբունքային խնդիրների վերաբերյալ։
Անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից 2020թ․ նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության խախտմամբ Լաչինի միջանցքի շարունակվող արգելափակմանը և Լեռնային Ղարաբաղում տիրող հումանիտար ճգնաժամին` վերահաստատվել է Հարավային Կովկասի կայունությամբ շահագրգիռ գործընկերների կողմից գործուն քայլերի իրականացման անհրաժեշտությունը։

Обменялись мнениями о последних развитиях, касающихся урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном
Заместители министра иностранных дел Армении Ваге Геворкян и Ваан Костанян 8 мая провели встречу с послом РФ в Армении Сергеем Копыркином.
Собеседники обменялись мнениями о последних развитиях, касающихся урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
Заместители министра иностранных дел вновь представили позиции армянской стороны по принципиальным вопросам урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
В контексте продолжающейся блокады Лачинского коридора со стороны Азербайджана в нарушение Трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 г. и сложившегося в Нагорном Карабахе гуманитарного кризиса была вновь подчеркнута необходимость осуществления действенных шагов со стороны заинтересованных в стабильности на Южном Кавказе партнеров.