Լաչինի միջանցքում ադրբեջանական անցակետի տեղադրումը միջազգային իրավունքի խախտում է․ Բունդեսթագի մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԳերմանիայի խորհրդարանի մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահ Ռենատա Ալտը հայտարարել է, որ Լաչինի միջանցքում Ադրբեջանի կողմից անցակետի տեղադրումը միջազգային իրավունքի խախտում է։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ռենատա Ալտն այս մասին գրել է «Թվիթեր»-ի իր էջում։
«Ադրբեջանական նոր անցակետը Լեռնային Ղարաբաղում Հակարի կամրջի վրա խախտում է միջազգային իրավունքը, ավելի է դժվարացնում մարդկանց ազատ տեղաշարժը և մատակարարումները տարածաշրջան: Ադրբեջանը պետք է հարգի մարդու իրավունքները, կատարի Արդարադատության միջազգային դատարանի պահանջները»,- գրել է Ալտը։

КПП в Лачинском коридоре – нарушение международного права: председатель комиссии Бундестага по правам человека
Поддержи А1+!Глава комиссии по правам человека Бундестага Германии Рената Альт заявила, что установление Азербайджаном КПП в Лачинском коридоре является нарушением международного права. Как сообщает «Арменпресс», Рената Альт написала об этом на своей странице в Twitter.
«Новый контрольно-пропускной пункт Азербайджана на мосту Хакари в Нагорном Карабахе является нарушением международного права. Это больше затрудняет свободное передвижение людей и поставок в регион. Азербайджан должен уважать права человека и выполнить требования Международного суда», - написала Рената Альт.