Եղբայրական հայ ժողովրդի հետ մեր համերաշխությունը անբաժան է. Կիպրոսի նախագահը՝ Հայոց ցեղասպանության տարելիցին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդեսը «Թվիթեր»-ի իր էջում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի վերաբերյալ գրառում է արել՝ նշելով, որ այս սարսափելի հանցագործության միջազգային ճանաչման համար պայքարը շարունակվում է։ Այս մասին տեղեկացրել է Հունաստանում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը։
«Անդրադառնալով Հայոց ցեղասպանության հիշատակի օրվան՝ հարգանքի տուրք ենք մատուցում 1,5 միլիոն զոհերի հիշատակին։ Շարունակում ենք պայքարը այս սարսափելի հանցագործության միջազգային ճանաչման համար։ Եղբայրական հայ ժողովրդի հետ մեր համերաշխությունը անբաժան է»,- նշել է Կիպրոսի նախագահը։

Наша солидарность с братским армянским народом неразрывна: президент Кипра в годовщину Геноцида армян
Президент Республики Кипр Никос Христодулидис сделал на своей странице в Twitter запись, посвященную памяти жертв Геноцида армян, отметив, что борьба за международное признание этого страшного преступления продолжается.
«По случаю Дня памяти жертв Геноцида армян мы отдаем дань уважения памяти 1,5 миллиона жертв. Мы продолжаем борьбу за международное признание этого страшного преступления. Наша солидарность с братским армянским народом неразрывна», - отметил президент Кипра.