Մոսկվայում կկայանա ՌԴ-ի, Թուրքիայի, Սիրիայի և Իրանի պաշտպանության նախարարների հանդիպումը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանի, Թուրքիայի, Իրանի և Սիրիայի պաշտպանական գերատեսչությունների և հետախուզական ծառայությունների ղեկավարները երեքշաբթի օրը պետք է հանդիպեն Մոսկվայում: Նման տեղեկություն է հայտնել Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Интерфакс» գործակալությունը:
«Թուրքիայի, Ռուսաստանի Դաշնության, Իրանի և Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի ռեժիմի պաշտպանության նախարարությունների և հետախուզական ծառայությունների ղեկավարների քառակողմ հանդիպումը պլանավորվում է երեքշաբթի օրը՝ ապրիլի 25-ին, Մոսկվայում», - ասել է նախարարը:
2022 թ. դեկտեմբերին Մոսկվայում տեղի են ունեցել Թուրքիայի և Սիրիայի պաշտպանության նախարարների` 11 տարվա ընթացքում առաջին բանակցությունները։

В Москве состоится встреча министров обороны РФ, Турции, Сирии и Ирана
Главы оборонных ведомств и разведслужб Турции, России, Ирана и Сирии во вторник должны будут встретиться в Москве, сообщил турецкий министр обороны Хулуси Акар.
«Четырехсторонняя встреча глав Минобороны и разведслужб Турции, РФ, Ирана и режима президента Сирии Башара Асада планируется на вторник, 25 апреля в Москве», - передает агентство Anadolu слова министра.
В декабре 2022 года в Москве состоялись первые переговоры министров обороны Турции и Сирии за 11 лет, сообщает INTERFAX.RU.
10 апреля стало известно, что планировавшуюся встречу глав МИД России, Ирана, Турции и Сирии пришлось перенести из-за позиции Дамаска, который требует вывода турецких сил с сирийской территории, прежде чем участвовать в переговорах с Анкарой. По сообщениям Anadolu, глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу в свою очередь заявлял, что министры четырех стран, как планируется, теперь встретятся в начале мае в Москве.