լույս-լամպչկա-սիրուն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-16:00 Կիևյան փ. 4/2, 4/3, 4/4 շենքեր, Գոգոլի փ. 64-86 առանձնատներ, Շահսուվարյան փ. 3, 4, 5, 6, 8Ա շենքեր, Շիրվանզադեի փ. 3, 7, 9, 10, 11 շենքեր, թիվ 73 և 208 մսուր-մանկապարտեզներ, թիվ 10 գիշերօթիկ դպրոց, Շրջանցիկ Թունել փ. 97/1, 41/5, 41/6, 19/6, 50,50/5, 89, 120, 121, 200, 225/1, 356 շենքեր, Ադոնցի փ. 5, 7, 7Ա, 9 շենքեր, Տալբուխինի փ. 1, 2 շենքեր, թիվ 77 դպրոց, Աճառյան փ. 25/20, 25/27, 25/34, 35/39, 35/88/, 25/89, 90, 91 շենքեր, Ծարավ Աղբյուրի փ. 55/9, 55/6, 55/5 1-6մ, 55/17, 55/26, 55/27, 103/12, 105, 107/3, 111/2, 119, 119/4, 119/8, 117/2-117/8, 129, 131, 131/2-131/6, 137, 139, 143, 145, 147/1, 188/17, 55/5,7մ, 55/6, 2/3, 118/9, 151/1 շենքեր, Ծարավ Աղբյուրի փ. 49/2, 55/8, 55/9, 49/7, 55/12, 55/13, 55/16, 135/7, 135/8, 123/2, 127/1-127/7, 61/2-61/12, 94/1-101, 118/8 առանձնատներ,
Երևանի Պետական Համալսարան, Արշակունյաց պող. 1, 3, 3ա առանձնատներ, Գորվետկա փողոցի առանձնատներ, Բրյուսովի փ. 165շ, 165ա շենքեր և 58-78 առանձնատներ, Վշտունի, Առաքելյան, Եղիազարյան փողոցների բնակիչ-բաժանորդներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Դավթաշեն 4-րդ թաղամասի բնակիչ-բաժանորդներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 3-րդ զանգ.՝ Գյուրջյան փ. 11/3, 11/4 շենքեր, «Շինարար» ՍՊԸ, «Մագաս» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 4-րդ զանգ.՝ Բակունցի փ. 2, 4, 8, 10, 12 շենքեր, Գյուլիքևխյան փ. 5, 7 շենքեր, Ա․ Հովհաննիսյան փ. 10, 12, 14 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Սարի Թաղ 2-10 շարքեր միակողմանի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Արմավիրի մարզ`
10:00-10:30 Ծաղկալանջ, Գեղակերտ և Հովտամեջ գյուղեր,
10:00-11:00 Էջմիածին քաղաք՝ Չարենց թաղամաս, Խորոնք և Արտիմետ գյուղեր մասնակի,
11:00-17:00 Արշալույս գյուղ,
12:00-12:30 Նալբանդյան գյուղ,
10:00-12:00 Դարակերտ, Ղուկասավան գյուղեր մասնակի, Սուրենավան գյուղ Սուրենավան գյուղ` «Մանանա գրեյն» ՍՊԸ, Արմաշ գյուղ՝ Արմաշի ձկնաբուծական լճեր, Արարատ գյուղ՝ «Արարատ կաթ» ՍՊԸ, «Խոստեղյան Վաչիկ» ԱՁ, «Սեդրակ Սարգսյան» ԱՁ, Սեփականատեր «Կարեն Խոստեղյան» և Զինմաս,
10:00-13:00 Արարատ քաղաք՝ Շահումյան փողոց մասնակի, Գոռավան և Սիսավան գյուղեր մասնակի,
10:00-16:00 Արարատի քաղաք՝ Ոսկու կորզման ֆաբրիկայի բանավան մասնակի,
12:00-14:00 Մրգանուշ, Գետազատ, Աբովյան, Վարդաշեն գյուղեր, Արևշատ, Լանջազատ, Դեղձուտ և Դալար գյուղեր մասնակի,
Վայոց ձորի մարզ`
11:00-13:00 Գետափ գյուղ մասնակի
10:30-12:30 Վայք քաղաք՝ Շահումյան, Արշավիր Մելիքյան փողոցներ մասնակի և Ջերմուկի խճուղի մասնակի,
Կոտայքի մարզ
10։00-15։00 Բջնի համայնք, Բջնիի ամառանոցներ, «Յուքոմ», «Տելեկոմ Արմենիա», «Վիվա-ՄՏՍ» բջջային օպերատորների կայաններ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-16։00 Պտղնի գյուղ մասնակի,
10:30-16։30 Հացավան, Գեղադիր և Ողջաբերդ գյուղեր, Ձորաղբյուր գյուղ մասնակի,
11:00-14:00 Մրգաշեն գյուղ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Կրակակետ, Չերյոմուշկա, Սառնարան, Դպրոց և Գոմեր թաղամասեր, Պոմպակայան-2, «ՍՎՍ Ագրո» ՍՊԸ, «Վիվա-ՄՏՍ» և «Յուքոմ» բջջային օպերատորների կայաններ, Նոր Արտամետ պոմպակայան, «Վ․ Թադոսյան» ՍՊԸ, «Քոնսարք» ՍՊԸ, Նոր Արտամետի Նոր թաղամաս, Մրգաշենի Նոր թաղամաս, «Ռոյալ Գլաս գրուպ» ՍՊԸ, Գետամեջի թռչնաբուծական ֆաբրիկա,
11։00-16:00 Քաղսի համայնք, «Օրանժ գազ», «Հաշբեստ», «Բագռաֆ» գազալցակայաններ, Հացի գործարան, Կաթի գործարան, «Գայանե Հովակիմյան», «Անդրեասյան Գարիկ», «Բելմետ», «Սուրեն և Արթուր» ՍՊԸ-ներ, Քաղսիի պոմպակայան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Գեղարքունիքի մարզ`
10։30-11:00 Վարդենիկ բնակավայր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-16:30 Մարտունի քաղաք՝ Սայաթ-Նովայի, Երևանյան փողոցներ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-15․00 Ծովազարդ գյուղն ամբողջությամբ, «Յուքոմ», «Տելեկոմ Արմենիա», «Վիվա-ՄՏՍ» ընկերությունների բջջային կայաններ, «Պալունի Հայրապետյան» գազալցակայան, «Ռազմիկ Սահակյան» ԱՁ , «Աքվատիկ» ՍՊԸ, Ծովազարդ գյուղի գյուղապետարան, Հայփոստի բաժանմունք, «Օնիկ Գասպարյան» ԱՁ, Ծովազարդի Ջրմուղ Պոմպակայան, «Թարզու Լևոն» ՍՊԸ և Ծովազարդի դպրոց,
Շիրակի մարզ՝
11:00-17:00 Անիի տարածաշրջան՝ Հայկաձոր, Բագրավան, Նոր Արթիկ գյուղեր, Խարկովի և Ջրափիի ուղեկալներ և Ախուրյանի ջրամբար,

По многочисленным адресам в Ереване и 9 районах не будет электричества
Поддержи А1+!ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 20 апреля текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10:00-16:00 жилые дома 4/2, 4/3, 4/4 на улице Киевяна, частные дома 64-86 на улице Гоголя, жилые дома 3-6, 8А на улице Шахсуваряна, жилые дома 3, 7, 9, 10, 11 на улице Ширванзаде, ясли-детские сады NN73, 208, школа-интернат N10, жилые дома 97/1, 41/5, 41/6, 19/6, 50,50/5, 89, 120, 121, 200, 225/1, 356 на улице Шрджанцик Тоннель, жилые дома 5, 7, 7А, 9 на улице Адонца, жилые дома 1, 2 на улице Толбухина, школа N77, жилые дома 25/20, 25/27, 25/34, 35/39, 35/88/, 25/89, 90, 91 на улице Ачаряна, жилые дома 55/9, 55/6, 55/5 1-6м, 55/17, 55/26, 55/27, 103/12, 105, 107/3, 111/2, 119, 119/4, 119/8, 117/2-117/8, 129, 131, 131/2-131/6, 137, 139, 143, 145, 147/1, 188/17, 55/5,7м, 55/6, 2/3, 118/9, 151/1 на улице Царава Ахбюра, частные дома 49/2, 55/8, 55/9, 49/7, 55/12, 55/13, 55/16, 135/7, 135/8, 123/2, 127/1-127/7, 61/2-61/12, 94/1-101, 118/8 на улице Царава Ахбюра, Ереванский Государственный Университет, частные дома 1, 3, 3а на пр. Аршакуняца; частные дома на улице Горветка, жилые дома 165ш, 165а и частные дома 58-78 на улице Брюсова, абоненты-жильцы на улицах Вштуни, Аракеляна, Егиазаряна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), абоненты-жильцы 4-ого квартала Давташена и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилые дома 11/3, 11/4 на улице Гюрджяна, ООО “Шинарар”, ООО “Магас” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в 3-ем Норкском массиве; жилые дома 2, 4, 8, 10, 12 на улице Бакунца, жилые дома 5, 7 на улице Гюликевхяна, жилые дома 10, 12, 14 на улице А.Ованнисяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в 4-ом Норкском массиве;
11:00-17:00 рады Сари Тага 2-10 (односторонне) и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
10:00-10:30 села Цахкаландж, Гегакерт, Овтамеч;
10:00-11:00 квартал “Чаренц” в городе Эчмиадзин; частично села Хоронк и Артимет;
11:00-17:00 село Аршалуйс;
12:00-12:30 село Налбандян;
10:00-12:00 села Даракерт, Гукасаван, село Суренаван; ООО “Манана Грейн” в селе Суренаван; рыбоводческие озера Армаша в селе Армаш; ООО “Арарат Кат”, ЧП “Хостегян Вачик”, ‘Седрак Саргсян”, собственник “Карен Хостегян” и воинская часть в селе Арарат;
10:00-13:00 частично улица Шаумяна в городе Арарат; частично села Гораван и Сисаван;
10:00-16:00 частично поселок Воску Корзман фабрика в городе Арарат;
12:00-14:00 асела Мргануш, Гетазат, Абовяна, Вардашен; частично села Аревшат, Ланджазат, Дехдзут и Далар;
11:00-13:00 частично село Гетап;
10:30-12:30 частично улицы Шаумяна, Аршавира Меликяна и частично Джермукское шоссе в городе Вайк;
10։00-15։00 община Бжни, частные дома Бжни, станции сотовых операторов “Юком”, ‘Телеком Армения”, “Виваселл-МТС” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
10։00-16։00 частично село Птгни;
10:30-16։30 частично село Дзорахбюр; села Ацаван, Гегадир, Вохчаберд;
11:00-14:00 село Мргашен и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); кварталы “Кракакет”, “Черемушка”, “Сарнаран”, “Дпроц”, “Гомер”, насосная станция-2, ООО “СВС Агро”, станции компаний “Виваселл-МТС”, “Юком”, насосная станция Нор Артамета, ООО “В.Тадосян”, “Консарк”, кварталы “Нор” в Нор Артамете; квартал ‘Нор” в Мргашене; ООО “Роял Гласс Груп”, птицефабрика Гетамеча;
11։00-16:00 община Кахси, газозаправочные станции “Орнаж Газ”, “Хашбест”, ‘Баграф”, хлебный завод, молочный завод, ООО “Гаяне Овакумян”, ‘Андреасян Гарик”, “Белмет”, “Сурен ев Артур”, насосная станция Кахси и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
10։30-11:00 частично населенный пункт Варденик и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11։00-16:30 частично улицы Саят-Нова, Ереванян и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Мартуни;
11:00-15․00 село Цовазард полностью, станции компаний “Юком”, “Телеком Армения”, “Виваселл-МТС”, газозаправочная станция ''Палуни Айрапетян”, ЧП “Размик Саакян”, “Акватик”, сельский муниципалитет Цовазарда, почтовое отделение, ЧП “Оник Гаспарян”, насосная станция “Джрмух” в Цовазарде, ООО “Тарзу Левон”, школа Цовазарда;
11:00-17:00 села Айкадзор, Баграван, Нор Артик в Анийском регионе; пограничные заствы Харькова и Джрапи, Ахурянское водохранилище;