Փոխվարչապետն ընդգծել է Գերմանական զարգացման բանկի աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի կարևորութունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերին։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Մադլեն Ռաուշենբերգերը եւ Գերմանական զարգացման բանկի (KfW) հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ Զառա Չատինյանը։
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը բարձր է գնահատել երկկողմ հարաբերությունների ներկայիս դինամիկան՝ վստահություն հայտնելով համագործակցության շարունակական ընդլայնման վերաբերյալ, ինչպես նաեւ կարեւորել է GIZ-ի հայաստանյան գրասենյակի կատարած աշխատանքները բոլոր ուղղություններով եւ շնորհակալություն հայտնել գերմանացի գործընկերներին՝ Հայաստանի զարգացման օրակարգին աջակցելու համար։ Փոխվարչապետն ընդգծել է նաեւ Գերմանական զարգացման բանկի աջակցությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի կարեւորութունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Ռիխտերը գոհունակությամբ է խոսել երկկողմ համագործակցության մասին եւ արժեվորել մի շարք ոլորտներում հայ-գերմանական համագործակցության զարգացման ներուժը:
Զրուցակիցները քննարկել են կրթական եւ մշակութային, առեւտրատնտեսական, բարձր տեխնոլոգիաների, ենթակառուցվածքների եւ տարածքային կառավարման ոլորտներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

Вице-премьер подчеркнул важность проектов, реализуемых в Армении при поддержке Германского банка развития
Поддержи А1+!5 апреля вице-премьер Тигран Хачатрян принял чрезвычайного и полномочного посла Федеративной Республики Германия в Армении Виктора Рихтера. На встрече также присутствовали директор армянского офиса Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ) Мадлен Раушенбергер и представитель армянского офиса Германского банка развития (KfW) Зара Чатинян.
Вице-премьер Хачатрян высоко оценил динамику двусторонних отношений, выразив уверенность в постоянном расширении сотрудничества, также отметил работу, проделанную армянским офисом GIZ по всем направлениям, и поблагодарил немецких партнеров за содействие развитию Армении. Вице-премьер также подчеркнул важность проектов, реализуемых в Армении при содействии Немецкого банка развития.
Поблагодарив за прием, посол Рихтер с удовлетворением обратился к двустороннему сотрудничеству и высоко оценил его потенциал развития.
Собеседники обсудили широкий круг вопросов, касающихся сферы образования и культуры, торговли и экономики, высоких технологий, инфраструктуры и территориального управления.