Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են Մարտակերտի նռան այգում աշխատող մարդկանց ուղղությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 27-ին՝ ժամը 11:30-ին, Արցախի Հանրապետության պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի Մարտակերտի շրջանի գլխավոր մասնագետ Ալյոշա Զաքարյանը ոստիկանության շրջանային բաժնում հաղորդել է, որ երեկ՝ մարտի 26-ին, Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում հակառակորդի կողմից իրենց ուղղությամբ անկանոն կրակոցներ արձակելու մասին:
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը՝ ժամը 11:30-ի սահմաններում, Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակել:

С азербайджанских боевых позиций открыли огонь в направлении людей, работающих в гранатовом саду в Мартакерте
27 марта в 11:30 главный специалист Комитета управления государственных инспекций Мартакертского района Республики Арцах Алеша Закарян сообщил в районное отделение полиции города Мартакерт, что 26 марта по ним со стороны противника была открыта нерегулярная стрельба.
Об этом сообщает Полиция МВД Арцаха.
Сотрудниками полиции установлено, что в этот день около 11:30 в административном районе города Мартакерт при проведении сельскохозяйственных работ в гранатовом саду, принадлежащем Управлению государственной инспекции, с азербайджанских военных позиций в их направлении была открыта нерегулярная стрельба. Пострадавших в результате инцидента нет.
Сельскохозяйственные работы были прекращены. Полиция Арцаха передала эту информацию российским миротворческим силам.