Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով շուրջ 7 տասնյակ մարդ է վիրավորվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինԻրանի Խոյ շրջանում և քաղաքում մարտի 24-ի առավոտյան տեղի ունեցած 5,6 մագնիտուդով երկրաշարժի հետևանքով առնվազն 68 մարդ է վիրավորվել: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Mehr գործակալությանը:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ ստորգետնյա ցնցումները տեղի են ունեցել առավոտյան ժամը 6:46-ին՝ օջախի 8 կմ խորությամբ: Ցնցումները զգացվել են հարևան խոշոր քաղաքներում՝ Արևմտյան Ադրբեջան նահանգի մայրաքաղաք Ուրմիում, ինչպես նաև Իրանի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Արևելյան Ադրբեջան նահանգի մայրաքաղաք Թավրիզում։
Իրանի Կարմիր մահիկի կազմակերպության նախնական տվյալներով՝ 68 տուժածները բուժօգնության են դիմել հիվանդանոց։
Հաղորդվում է նաև, որ Խոյ շրջանի և հարևան Արևմտյան Ադրբեջան նահանգի Սալմաս շրջանի 7 գյուղերում շենքերի պատերին ճաքեր են առաջացել:

В результате землетрясения в Иране около 70 человек получили различные травмы Сохранить Поделиться
В результате землетрясения магнитудой в 5,6, произошедшего утром 24 марта в иранской провинции и городе Хой, по меньшей мере, 68 человек получили различные травмы.
Подземные толчки ощущались и в соседних крупных городах: столице провинции Западный Азербайджан Урмие, также в столице провинции Восточный Азербайджан на северо-западе Ирана - Тебризе.
По предварительным данным Организации Красного Полумесяца Ирана, в больницы за медицинской помощью обратились 68 пострадавших.
Сообщается также, что в 7 селах провинций Хой и Салмас, соседней провинции Западный Азербайджан, в стенах зданий образовались трещины.
Агентство «Mehr» напоминает, что в январе в провинции Хой произошло более мощное землетрясение, в результате которого несколько человек погибли и десятки получили ранения.