Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետ Լեո Վարադկարին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Շնորհավորում եմ Ձեզ և Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին Իռլանդիայի ազգային տոնի՝ Սուրբ Պատրիկի օրվա առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Իռլանդիայի հետ ժողովրդավարական արժեքների վրա խարսխված համագործակցության զարգացումը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում: Հավատացած եմ, որ մեր երկրների միջև առկա է համագործակցության զգալի ներուժ, և ցանկանում եմ վերահաստատել հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ առավելագույնս ապահովելու նշյալ ներուժի իրացումը։
Լիահույս եմ, որ առաջիկայում առիթ կունենանք հանդիպելու և քննարկելու հայ-իռլանդական երկկողմ օրակարգը՝ այն հարստացնելով հեռանկարային ծրագրերով՝ ի շահ և ի բարօրություն մեր երկրների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հետագա բարգավաճում և բարեկեցություն»:

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Ирландии
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, по случаю национального праздника - Дня Святого Патрика, направил премьер-министру Ирландии Лео Варадкару поздравительное послание. В послании, в частности, говорится:
Поздравляю Вас и дружественный народ Ирландии с национальным праздником Ирландии - Днем Святого Патрика!
Армения придает большое значение развитию сотрудничества с Ирландией на основе демократических ценностей как на двусторонней, так и на многосторонней площадках. Считаю, что между нашими странами имеется значительный потенциал сотрудничества, и хочу подтвердить готовность армянской стороны в наибольшей степени обеспечить реализацию этого потенциала.
Искренне надеюсь, что в ближайшее время у нас будет возможность встретиться и обсудить двустороннюю армяно-ирландскую повестку, обогатив ее перспективными программами во благо и благополучие наших стран.
Желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Ирландии - дальнейшего процветания и благоденствия».