Տիգրան Փարվանյանն ազատվել է ՀՀ և ՌԴ ԶՈՒ-երի զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատարի պաշտոնից
ՀՀ նախագահի աշխատակազմից տեղեկացնում են, որ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով Տիգրան Փարվանյանն ազատվել է Զորքերի միացյալ խմբավորման հրամանատարի պաշտոնից։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 11-րդ կետի.
Տիգրան ՓԱՐՎԱՆՅԱՆԻՆ ազատել Զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման հրամանատարի պաշտոնից»,- ասված է հրամանագրում։

Тигран Парванян освобождён с должности командующего объединённой группировкой войск (сил) ВС Армении и ВС РФ
Поддержи А1+!Указом президента Армении Ваагна Хачатуряна, Тигран Парванян освобожден с должности командующего объединенной группировкой войск (сил) ВС Республики Армения и ВС РФ. Согласно указу президента, Парванян освобождён с должности по п. 11 ч. 1 ст. 40 закона Республики Армения «О военной службе и статусе военнослужащего» - освобождение военнослужащего по контракту от воинской должности в случае увольнения с военной службы.