Պաշտպանության նախարարն այցելել է հարավարևմտյան սահմանագոտի (տեսանյութ)
Մարտի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևմտյան սահմանագոտի, շրջել դիրքերում, հետևել մարտական հերթապահության կազմակերպմանը, զրուցել անձնակազմի հետ:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները պաշտպանության նախարարին զեկուցել են մանրամասներ սահմանագոտու իրադրության վերաբերյալ:
Սուրեն Պապիկյանը հետաքրքրվել է անձնակազմի մարտական պատրաստությամբ, կացարանային պայմաններով, լսել զեկույցներ անվտանգության կանոնների պահպանման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների վերաբերյալ:
Պաշտպանության նախարարը հատուկ ուշադրություն է դարձրել հենակետերի, դիտակետերի կահավորմանը, ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին: Այցի ավարտին պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դիրքապահներին՝ բարեխիղճ ծառայության, սահմանի՝ իրենց վստահված հատվածը զգոն պաշտպանելու համար:
Սուրեն Պապիկյանը հետևել է նաև առաջնագծում իրականացվող նոր ենթակառուցվածքների կառուցման լայնածավալ աշխատանքներին։

Министр обороны посетил юго-западную приграничную зону (видео)
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Сурен Папикян 10 марта посетил юго-западную пограничную зону республики, побывал на боевых позициях, проследил за организацией боевого дежурства, побеседовал с личным составом.
Командиры корпуса и воинской части доложили министру обороны подробности обстановки в приграничной зоне.
Сурен Папикян поинтересовался боевой подготовкой личного состава, условиями проживания, выслушал отчеты о проведенной работе в направлении соблюдения правил техники безопасности.
Особое внимание министр обороны уделил обустройству позиций, наблюдательных пунктов, инженерным и фортификационным сооружениям. В завершение визита министр обороны поблагодарил военнослужащих за добросовестную службу и неусыпную охрану вверенного им участка границы.