Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ի տնօրեն Մարսելո Վենդեին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ի տնօրեն Մարսելո Վենդեին:
Հանդիպման ընթացքում Մարսելո Վենդեն Վահագն Խաչատուրյանին է ներկայացրել «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում իրականացվող բարեփոխումների ընթացիկ և նախատեսված ծրագրերն ու միջոցառումները:
Քննարկվել են ««Զվարթնոց», Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանների զարգացմանը, ենթակառուցվածքների արդիականացմանը և բարելավմանը վերաբերող հարցեր:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել «Զվարթնոց» օդանավակայանում ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը, օդանավակայանի շենքային ու տեխնիկական հնարավորությունների ընդլայնման գործընթացին:
Հանդիպման ավարտին Հանրապետության նախագահն ընդգծել է իր պատրաստակամությունը հնարավորության սահմաններում աջակցել իրականացվող բարեփոխումներին:

Президент Республики Армении принял директора ЗАО «Международные аэропорты Армении» Марсело Венде
Президент Республики Армении Ваагн Хачатурян принял директора ЗАО «Международные аэропорты Армении» Марсело Венде.
В ходе встречи Марсело Венде представил Ваагну Хачатуряну текущие и планируемые программы реформ, осуществляемых в международном аэропорту «Звартноц».
Были обсуждены вопросы, связанные с развитием, модернизацией и усовершенствованием инфраструктур аэропортов «Звартноц», Гюмри «Ширак».
В ходе беседы были затронуты вопросы реализации инвестиционных проектов в аэропорту «Звартноц», процесса расширения здания и технических возможностей аэропорта.
В завершение встречи президент подчеркнул свою готовность максимально поддержать проводимые реформы.