Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Գալաբ Դոնեվին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա կապակցությամբ:
Բարձր եմ գնահատում Բուլղարիայի հետ հարաբերությունների առկա մակարդակը և կարևորում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության հետագա զարգացումը:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կնպաստենք հայ-բուլղարական ավանդական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը՝ ի բարօրություն երկու ժողովուրդների:
Կարևորում ենք Բուլղարիայի աջակցությունը ՀՀ-ԵՄ գործընկերության հետագա զարգացման, ինչպես նաև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացման գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Никол Пашинян направил поздравление премьер-министру Болгарии
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Болгария Галабу Доневу по случаю Национального праздника.
От имени Правительства Республики Армения и от себя лично от всего сердца поздравляю Вас и дружественный народ Болгарии с Национальным праздником - Днем освобождения!
Высоко ценю нынешний уровень отношений с Болгарией и придаю важность дальнейшему развитию взаимовыгодного сотрудничества во всех сферах, представляющих двусторонний интерес.
Уверен, что совместными усилиями мы будем способствовать укреплению традиционно дружественных армяно-болгарских отношений на благо наших народов.
Придаем важность содействию Болгарии в дальнейшем развитии партнерства Армения-ЕС, а также реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве.