Զորամասը նախատեսվում է շահագործման հանձնել այս տարվա երկրորդ կեսին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 2-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի, շրջել մարտական դիրքերում:
Մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասի հրամանատարը ներկայացրել է իրադրությունն առաջնագծում: Զորամիավորման հրամանատարը պաշտպանության նախարարին զեկուցել է սահմանագոտու երկայնքով իրականացված լայնածավալ ինժեներական, ամրաշինական աշխատանքների վերաբերյալ:
Նախարար Պապիկյանը զրուցել է առաջնագծում պահպանություն իրականացնող ժամկետային անձնակազմի հետ, զգոն ու անվտանգ ծառայություն մաղթել հայրենիքի պաշտպաններին:
Ավելի ուշ պաշտպանության նախարարն այցելել է զորամասի ենթակա ստորաբաժանումներից մեկի համար նոր կառուցված մշտական տեղակայման վայր, շրջել շինհրապարակում, հետևել կառուցապատման աշխատանքներին: Զորամասն ապահովված է լինելու հարմարավետ զորանոցներով, շտաբային, թիկունքային, ճաշարանային շենք-շինություններով, առանձին նշանակության ենթակառույցներով:
Սուրեն Պապիկյանը շինարարության պատասխանատուներին հանձնարարել է հատուկ ուշադրություն դարձնել շինությունների անվտանգային նորմերին, ռազմական տեխնիկայի և սպառազինության պահման վայրերին, ինչպես նաև խստորեն պահել շենքերի ամրաշինական չափորոշիչները:

Воинскую часть планируется сдать в эксплуатацию во второй половине этого года (видео)
Министр обороны Армении Сурен Папикян 2 марта посетил юго-восточную приграничную зону республики, осмотрел боевые позиции.
Командир воинской части, несущей боевое дежурство, представил ситуацию на передовой. Командующий войсковым соединением доложил министру о масштабных инженерных и фортификационных работах, проведенных вдоль приграничной полосы.
Министр Папикян побеседовал с военнослужащими и пожелал защитникам Родины бдительной и безопасной службы.
Позже министр обороны посетил новое место для постоянной дислокации одного из подразделений воинской части, осмотрел стройплощадку, проследил за строительными работами. Воинская часть будет обеспечена удобными казармами, строениями для командования, столовой и инфраструктур отдельного назначения.
Сурен Папикян поручил ответственным за строительство лицам обратить особое внимание на нормы безопасности строений, места хранения военной техники и вооружения, а также строго соблюдать фортификационные стандарты зданий.