Ադրբեջանական կողմը Մարտունու շրջանում կրակել է գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. Տուժածներ չկան
Փետրվարի 28-ին ժամը 16:55-ի սահմաններում Մարտունու շրջանի Մյուրիշեն գյուղի 53-ամյա Ա. Ավանեսյանը, Բերդաշեն գյուղի վարչական տարածքի «Ասֆալտեն տակ» կոչվող տեղամասում «Ջոնդեր» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հակառակորդի մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զենքերով կրակահերթեր են արձակվել տրակտորի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:
Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է նաև այսօր։
Մարտի 1-ին ժամը 14:00-ի սահմաններում, Բերդաշեն համայնքի 59-ամյա Ս. Վարդանյանը, «Դավալա» կոչվող տեղամասում, իր կողմից շահագործվող «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զինատեսակներից կրակահերթ է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ, որն էլ պատճառ է հանդիսացել գյուղատնտեսական աշխատանքների դադարեցման:
Ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնում նյութեր են նախապատրաստվել և ներկայացվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։

Азербайджанская сторона обстреляла граждан, выполняющих сельскохозяйственные работы в Мартунинском районе: Пострадавших нет
Поддержи А1+!Азербайджан 28 февраля и 1 марта открыл огонь в направлении граждан, выполнявших сельскохозяйственные работы в Мартунинском районе Республики Арцах. Об этом на своей странице в Facebook написала полиция МВД Арцаха.
«28 февраля, около 16:55, 53-летний А.Аванесян из села Муришен Мартунинского района осуществлял сельскохозяйственные работы на тракторе марки «John Deere» на участке под названием «Асфальтен так» административной территории села Бердашен. По трактору были произведены выстрелы с боевых позиций противника из оружия разного калибра, в результате чего сельскохозяйственные работы были остановлены.
Азербайджан нарушил режим прекращения огня и сегодня.
1 марта, в районе 14:00 часов, 59-летний С. Варданян из общины Бердашен, выполнял сельскохозяйственные работы на своем тракторе марки «Беларусь» в местности под названием «Давала». По трактору был открыт огонь с соседних азербайджанских военных позиций, в результате чего сельскохозяйственные работы были остановлены.
В полиции подготовлены материалы и переданы российскому миротворческому контингенту», - говорится в сообщении.