Բարձրաստիճան պաշտոնյաները հարգանքի տուրք են մատուցել Սումգայիթի զոհերի հիշատակին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին1988 թվականի փետրվարի 27-29-ը Սումգայիթում իրականացված հայերի ջարդերի 35-րդ տարելիցին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ու Անվտանգության խորհրդի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու ոճրագործության զոհերի հիշատակին:
Բարձրաստիճան պաշտոնյաները ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Ադրբեջանի Սումգայիթ, Կիրովաբադ (Գանձակ), Բաքու քաղաքներում ադրբեջանական կառավարության կազմակերպած կոտորածներին զոհ գնացած հայերի հիշատակը հավերժացնող խաչքարերին:

FB_IMG_1677477797827
В годовщину погромов армян в Сумгаите 27-29 февраля 1988 года председатель Национального собрания РА Ален Симонян, президент РА Ваагн Хачатурян и члены Совета безопасности во главе с премьер-министром Николом Пашиняном посетили Мемориальный комплекс Цицернакаберда, чтобы отдать дань  памяти жертв сумгаитского преступления.
Должностные лица возложили венок и цветы к хачкарам, увековечивающим память армян, ставших жертвами организованных азербайджанским правительством погромов в городах Сумгаит, Кировабад (Гандзак) и Баку.