Գլխավոր դատախազն ընդունել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանին (տեսանյութ)
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին և վերահաստատել նախորդ տարեվերջին ՌԴ գլխավոր դատախազ Իգոր Կրասնովի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ ուղղված կոռուպցիայի, փողերի լվացման, անդրազգային հանցագործությունների դեմ պայքարին:
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ գլխավոր դատախազին ընդունելության համար և դեսպանատան պատրաստակամությունն է հայտնել՝ աջակցելու վերը նշված ուղղություններով փոխգործակցությունը զարգացնելուն:
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, ի թիվս այլ հարցերի, անդրադարձել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ուղղությամբ Հայաստանում տեղի ունեցող գործընթացներին և շեշտել է, որ կոռուպցիոն հանցագործություններում ներգրավված անձանց նկատմամբ արդարադատությունը գործելու է՝ անկախ անձերից:

Генеральный прокурор приняла посла РФ в Армении (видео)
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян 21 февраля приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Анна Вардапетян приветствовала посла и подтвердила достигнутые в ходе встречи с генеральным прокурором РФ Игорем Красновым в конце прошлого года договоренности, направленные на борьбу с коррупцией, отмыванием денег и транснациональной преступностью.
Посол Копыркин поблагодарил генерального прокурора Армении за прием и выразил готовность посольства содействовать развитию сотрудничества в вышеуказанных направлениях.
Генеральный прокурор Анна Вардапетян, в числе других вопросов, коснулась процессов, происходящих в Армении в сфере борьбы с коррупцией, и подчеркнула, что правосудие в отношении лиц, причастных к коррупционным преступлениям, будет действовать вне зависимости от лиц.