Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել է 2024-2026 թթ. ՄԺԾԾ հարկաբյուջետային և ծախսային շրջանակը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր շարունակվել են 2024-2026 թվականների միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի հարկաբյուջետային և ծախսային շրջանակի շուրջ քննարկումները:
Քննարկման առարկա են եղել հարկաբյուջետային շրջանակի հիմնական ցուցանիշների, Կառավարության ծրագրի առաջնահերթությունների իրականացման, ոլորտային ծախսերի, հնարավոր ռիսկերի վերաբերյալ կանխատեսումները: Անդրադարձ է եղել տարբեր ոլորտներում նախաձեռնած բարեփոխումների ընթացքին, պետական գերատեսչությունների՝ ընթացիկ ու կապիտալ ծախսերի սահմանաչափերի գնահատման արդյունքներին և դրանց հիման վրա հետագա քայլերին:
Կառավարության ղեկավարը կարևորել է բարեփոխումների, ծրագրերի կառավարման ու իրականացման արդյունավետության շարունակական բարձրացումը, ինչը կխթանի տնտեսական աճը և կլավարկի հարկաբյուջետային քաղաքականությունը: Վարչապետը հանձնարարել է շարունակել շահագրգիռ միջգերատեսչական քննարկումները 2024-2026 թվականների միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի շուրջ:

Под руководством премьер-министра обсуждались вопросы среднесрочной программы расходов на 2024-2026 годы (видео)
Поддержи А1+!21 февраля под руководством премьер-министра Никола Пашиняна продолжились обсуждения фискальных и расходных вопросов среднесрочной программы расходов на 2024-2026 годы.
Как передает правительство РА, предметом обсуждения были основные показатели фискальной структуры, реализация приоритетов программы правительства, отраслевые расходы, прогнозы возможных рисков. Был обсужден и процесс реформ, начатых в различных сферах, результаты оценки лимитов текущих и капитальных расходов госведомств и дальнейшие шаги на их основе.
Глава правительства подчеркнул постоянное повышение эффективности реформ, управления программами и их реализации, что позволит стимулировать экономический рост и уточнить налогово-бюджетную политику. Премьер-министр поручил продолжить межведомственные обсуждения среднесрочной программы расходов на 2024-2026 годы.