Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է ԿԽՄԿ նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի նախագահ Միրյանա Սպոլյարիչի հետ:
Վարչապետն ընդգծել է ՀՀ կառավարության և ԿԽՄԿ-ի միջև սերտ համագործակցության կարևորությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ԿԽՄԿ-ն Լեռնային Ղարաբաղում գործող միջազգային միակ կազմակերպությունն է, որը հատկապես Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով էապես նպաստում է ԼՂ-ում առկա հումանիտար ճգնաժամի հետևանքով առաջացող տարբեր խնդիրների մեղմմանն ու լուծմանը` ցուցաբերելով մարդասիրական աջակցություն: Վարչապետի խոսքով` ԿԽՄԿ-ն Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում ունի կարևորագույն դեր ու նշանակություն:
ԿԽՄԿ նախագահը նշել է, որ շարունակելու են իրենց մանդատին համաձայն նպաստել ԼՂ բնակչության հումանիտար խնդիրների լուծմանը: Տիկին Սպոլյարիչը նշել է նաև ՀՀ կառավարության հետ արդյունավետ համագործակցության փաստը:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել ԿԽՄԿ-ին` մինչ օրս Ադրբեջանում ապօրինաբար պահվող հայ գերիների և նրանց ընտանիքների միջև կապ ապահովելու համար:

Премьер-министр Пашинян провёл встречу с президентом МККК
На полях Мюнхенской конференции по безопасности премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с президентом Международного комитета Красного Креста Мирьяной Сполярич.
Премьер-министр подчеркнул важность тесного сотрудничества между правительством Республики Армения и МККК. Никол Пашинян отметил, что МККК является действующей в Нагорном Карабахе единственной международной организацией, которая, особенно после незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора, путем оказания гуманитарной помощи вносит значительный вклад в смягчение и решение различных проблем, возникших вследствие гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе. По словам премьер-министра, МККК играет важнейшую роль в регионе Южного Кавказа.
Президент МККК отметила, что в соответствии со своим мандатом МККК будет и впредь способствовать решению гуманитарных проблем населения Нагорного Карабаха. Г-жа Сполярич также отметила факт эффективного сотрудничества с правительством Республики Армения.
Премьер-министр поблагодарил МККК за обеспечение связи между незаконно удерживаемыми до сих пор в Азербайджане армянскими пленными и членами их семей.