Վարչապետը հանդիպում է ունեցել Իրաքի վարչապետ Մոհամմեդ Շիա Սուդանի հետ (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Մոհամմեդ Շիա Սուդանի հետ:
Զրուցակիցները կարևորել են հայ-իրաքյան հարաբերությունների զարգացումը տարբեր ուղղություններով, այդ թվում` քաղաքական և տնտեսական: Այդ առումով, կողմերն ընդգծել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական կապերի խորացման անհրաժեշտությունը, գործարարների շրջանում փոխգործակցության ընդլայնումն ու ամրապնդումը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում կազմակերպել Հայ-իրաքյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստ, որի ընթացքում կնախանշվեն հետագա քայլերն ու համատեղ ծրագրերը:

Премьер-министр провёл встречу с премьер-министром Ирака Мохаммедом Шиа Суданом (видео)
Поддержи А1+!На полях Мюнхенской конференции по безопасности премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с премьер-министром Республики Ирак Мохаммедом Шиа Суданом.
Собеседники подчеркнули важность развития армяно-иракских отношений в различных направлениях, в том числе политическом и экономическом. В этой связи стороны подчеркнули необходимость углубления торгово-экономических связей между двумя странами, расширения и укрепления сотрудничества между бизнес-кругами.
Достигнута договоренность об организации в ближайшее время заседания армяно-иракской межправительственной комиссии, в ходе которого будут намечены дальнейшие шаги и совместные планы.