Հայաստանի և Թուրքիայի ֆուտբոլի հավաքականների միջև հանդիպումներին փոխադարձ այցերի վերաբերյալ պայմանավորվածություններ այս պահին չկան. Ռուբինյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորման բանակցություններում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանն ամփոփել է Անկարայում Հայաստանի և Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպման արդյունքները:
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծեց, որ հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել վերականգնել Անիի կամուրջը: «Այսօր ես և Արարատ Միրզոյանն այցելել ենք Անկարա և հանդիպել ենք Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարին: Այնտեղ ֆիքսվեց, որ համատեղ ջանքերով կվերականգնվի Անիի կամուրջը, որի մի մասը գտնվում է Հայաստանում, մյուս մասը Թուրքիայում»,- ասաց Ռուբինյանը:
Անդրադառնալով Մարգարայի կամրջի հարցին՝ Ռուբինյանն ընդգծեց, որ արդեն փորձով ապացուցվել է, որ այդ կամուրջը նորմալ վիճակում է՝ շեշտելով, որ Անկարայում հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այս ուղղությամբ գործընթացն արագացնելու վերաբերյալ:
«Արմենպրես»-ի հարցին՝ նախանշված ե՞ն, թե առաջիկայում ինչ հանդիպումներ են լինելու, Ռուբինյանը պատասխանեց. «Ոչ, այս պահին ոչ»:
Իսկ հարցին՝ Հայաստանի և Թուրքիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականների առաջիկա հանդիպումների հետ կապված փոխայցելություններ կլինե՞ն, թե՞ ոչ, Ռուբինյանն ասաց, որ այս պահին նման պայմանավորվածություններ չկան:

На данный момент нет договоренностей о взаимных визитах в рамках матчей между сборными Армении и Турции по футболу: Рубинян
Поддержи А1+!Специальный представитель Армении по процессу нормализации отношений между Арменией и Турцией Рубен Рубинян подвел итоги встречи министров иностранных дел Армении и Турции в Анкаре.
Как сообщает Арменпресс, Рубен Рубинян подчеркнул, что в ходе встречи была достигнута договоренность о восстановлении моста Ани. «Сегодня мы с Араратом Мирзояном посетили Анкару и встретились с министром иностранных дел Турции. Было зафиксировано, что совместными усилиями будет восстановлен мост Ани, часть которого находится в Армении, а другая часть - в Турции», - сказал Рубинян.
Коснувшись вопроса относительно моста Маргара, Рубинян отметил, что уже опытным путем доказано, что этот мост находится в нормальном состоянии, а также подчеркнул, что в ходе встречи в Анкаре была достигнута договоренность об ускорении процесса в этом направлении.
Рубинян ответил на вопрос Арменпресс о том, запланированы ли предстоящие встречи: «Нет, не сейчас».
А на вопрос, будут ли взаимные визиты, связанные с предстоящими матчами сборных Армении и Турции по футболу, Рубинян сказал, что на данный момент таких договоренностей нет.