Քննարկվել են ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության անցկացմանը վերաբերող հարցեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, ծանրամարտի Եվրոպայի 2023թ․ առաջնության անցկացման աշխատանքների նախապատրաստման և կազմակերպման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել հանձնաժողովի նիստը:
Հանդիպման սկզբում Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ առաջնությանը մնացել են հաշված շաբաթներ և արդեն եզրափակիչ փուլում պետք է հասկանալ, ամփոփել կատարված աշխատանքները և առաջիկա անելիքները:
Հանձնաժողովի անդամները քննարկել են ծանրամարտի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնության անցկացման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը: Մանրամասներ են ներկայացվել յուրաքանչյուր գերատեսչության կողմից կատարված և ընթացիկ աշխատանքների վերաբերյալ:
Արայիկ Հարությունյանը հանձնարարականներ է տվել առաջիկա անելիքների վերաբերյալ և ընդգծել առաջին անգամ Հայաստանում անցկացվող առաջնությունը բարձր մակարդակով կազմակերպելու անհրաժեշտությունն ու կարևորությունը:
Առաջնությունը Երևանում անցկացվելու է Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ապրիլի 15-23-ը: Առաջնության բացման արարողությունը տեղի կունենա ապրիլի 14-ին:

Обсуждались вопросы проведения Чемпионата Европы по тяжелой атлетике среди взрослых
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра, председателя Межведомственной комиссии по организации и проведению Чемпионата Европы по тяжелой атлетике 2023 года Араика Арутюняна состоялось заседание комиссии.
В начале встречи Араик Арутюнян отметил, что до начала чемпионата остались считанные недели и уже на завершающем этапе необходимо подвести итоги проделанной работы и обсудить предстоящие шаги.
Члены комиссии обсудили ход подготовительной работы к проведению чемпионата Европы по тяжелой атлетике. Были представлены подробности о проделанной каждым ведомством работе, а также о текущих мероприятиях.
Араик Арутюнян дал поручения относительно дальнейших  шагов и подчеркнул необходимость и важность организации впервые проводимого в Армении чемпионата на высоком уровне.
Чемпионат Европы пройдет 15-23 апреля в Ереване, в Спортивно-концертном комплексе имени Демирчяна. Церемония открытия чемпионата состоится 14 апреля.