Երդվել են նորանշանակ նախարարները (տեսանյութ)
Նախագահական նստավայրում ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ տեղի է ունեցել Ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանի, Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանի, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանի և Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի երդման արարողությունը:
Վերջիններս ընթերցելով երդման տեքստը՝ նշել են. «Հանուն համազգային նպատակների իրականացման և հայրենիքի հզորացման՝ երդվում եմ բարեխղճորեն կատարել ժողովրդի առջև ունեցած պարտավորություններս, պահպանել Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունը և օրենքները, նպաստել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության և շահերի պահպանմանը, հավատարիմ մնալ Կառավարության անդամի բարձր կոչմանը»:
Երդման արարողության ավարտին Նիկոլ Փաշինյանը և Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել են նախարարներին՝ մաղթելով բեղմնավոր ու արգասաբեր աշխատանք՝ ի շահ հայրենիքի և ժողովրդի:

Состоялась церемония присяги новоназначенных министров (видео)
Поддержи А1+!В резиденции президента в присутствии президента Республики Армения Ваагна Хачатуряна и премьер-министра Никола Пашиняна состоялась церемония принесения клятвы министром внутренних дел Ваге Казаряном, министром финансов Ваге Ованнисяном, министром образования, науки, культуры и спорта Жанной Андреасян и министром юстиции Григором Минасяном.
Прочитав текст присяги, последние отметили: “Во имя реализации общенациональных целей и укрепления Отечества, клянусь добросовестно выполнять свои обязательства перед народом, соблюдать Конституцию и законы Республики Армения, содействовать соблюдению суверенитета и интересов Республики Армения, оставаться верным высокому званию члена правительства”.
В конце церемонии приведения к присяге Никол Пашинян и Ваагн Хачатурян поздравили вице-премьера и министров, пожелав им эффективной и плодотворной работы во имя Родины и народа.