Շրջափակված Արցախի կառավարությունը որոշել է կազմակերպել դրամահավաք Սիրիայի հայկական համայնքին օգնելու համար
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍիրիայի Հանրապետությունում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժը պատճառ դարձավ մարդկային կորուստների ու ավերածությունների, որոնցից զգալիորեն տուժեց նաև տեղի հայ համայնքը: Աշխարհի տարբեր ծագերում ապրող մեր հայրենակիցների հայացքն այժմ ուղղված է երկրաշարժի հետևանքով ծանր կացության մեջ հայտնված Սիրիայի հայկական համայնքին: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը:
Չնայած շրջափակման ծանր պայմաններին` Արցախի Կառավարությունը համագործակցելով Հայ օգնության միության Արցախի մասնաճյուղի հետ որոշում է կայացրել միանալ համահայկական օժանդակության աշխատանքներին՝ կազմակերպելով դրամահավաք: Զորակցություն հայտնելով Սիրիայում ապրող մեր քույրերին ու եղբայրներին՝ կոչ ենք անում Արցախում ապրող քաղաքացիներին ակտիվորեն մասնակցել դրամահավաքին և օգնության ձեռք մեկնել բնական աղետից տուժած մեր հայրենակիցներին:
Միայն մեր համազգային ամուր միասնականությամբ ու միմյանց սատար կանգնելու անկեղծ ջանքերով է հնարավոր հաղթահարել ինչպես բնության արհավիրքները, այնպես էլ՝ արհեստածին մարտահրավերները։
Ձեր նվիրատվությունները ՀՀ դրամով կարող եք կատարել «Արցախբանկ»-ում բացված հաշվեհամարին՝ 22300100156701։

Правительство осаждённого Арцаха решило организовать сбор средств для помощи армянской общине Сирии
Поддержи А1+!Правительство Арцаха организует сбор средств для армянской общины Сирии, пострадавшей от землетрясения.
«Землетрясение, произошедшее в Республике Сирия 6 февраля, привело к человеческим жертвам и разрушениям, что существенно коснулось и местной армянской общине. Взоры наших соотечественников, проживающих в разных уголках мира, сейчас обращены к армянской общине Сирии, которая в результате землетрясения оказалась в очень тяжелом положении.
Несмотря на тяжелые условия блокады, правительство Арцаха в сотрудничестве с Арцахским отделением Армянского общества помощи решило присоединиться к общеармянской акции помощи, организовав сбор средств. Выражая солидарность с нашими братьями и сестрами, живущими в Сирии, мы призываем проживающих в Арцахе граждан активно участвовать в сборе средств и протянуть руку помощи нашим соотечественникам, пострадавшим от стихийного бедствия.
Лишь благодаря нашему сильному общенациональному единству и искренним усилиям по взаимопомощи мы сможем преодолеть как стихийные бедствия, так и техногенные вызовы», - говорится в заявлении Информационного штаба Арцаха.
Желающие могут сделать пожертвование в драмах РА на номер счета, открытый в Арцахбанке - 22300100156701.