Ձեր ստերը չեն շեղելու միջազգային հանրությանը. Էդմոն Մարուքյանը՝ ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած ապատեղեկատվության մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՉունենալով այլ անելիք՝ ադրբեջանական մեդիան հերթական սուտն է տարածում, թե Հայաստանն ու Իրանը պատրաստվում են գրոհել Լաչինի միջանցքը, որը շրջափակված է արդեն 60 օր։ Այս մասին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Ադրբեջանը պետք է ապաշրջափակի Լաչինի միջանցքը, քանի որ այն արգելափակել է էթնիկ զտումների համար: Ձեր ստերը չեն շեղի միջազգային հանրությանը»,- գրել է Մարուքյանը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները փետրվարի 8-ին տեղեկություն են տարածել, թե Հայաստանն ու Իրանը պատրաստվում են հարձակման Լաչինի և Կուբաթլիի ուղղությամբ: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունն ու ազգային անվտանգության ծառայությունը հերքել էին ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկությունը՝ այն որակելով բացարձակ սուտ:

Ваша ложь не отвлечёт международное сообщество: Эдмон Марукян о дезинформации, распространяемой азербайджанскими СМИ
Поддержи А1+!Азербайджанские СМИ распространили очередную ложь, что Армения и Иран якобы собираются атаковать Лачинский коридор, который в блокаде уже 60 дней. Об этом на своей странице в Twitter написал посол РА по особым поручениям Эдмон Марукян.
«Азербайджан должен разблокировать Лачинский коридор, потому что он его заблокировал с целью этнической чистки. Ваша ложь не отвлечет международное сообщество», - написал Марукян.
8 февраля азербайджанские СМИ распространили информацию, что Армения и Иран готовят атаку в направлении Лачина и Кубатлы. Министерство обороны Армении и Служба национальной безопасности опровергли информацию, распространенную азербайджанскими СМИ, назвав ее абсолютной ложью.