Լեռնային շրջաններում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն, ճանապարհներին՝ մերկասառույց
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 7-ի ցերեկը, 8-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում սպասվում է ձյուն, առանձին շրջաններում՝ ինտենսիվ:
Լեռնային շրջաններում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն, ճանապարհներին՝ մերկասառույց:
Հանրապետության տարածքում` Փետրվարի 7-ի ցերեկը, 8-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում, 8-ի ցերեկը, 9-ին, 10-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն և մառախուղ, լեռնային շրջաններում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Փետրվարի 7-ի ցերեկը հանրապետության հովտային գոտում տեղումները սպասվում են ձնախառն անձրևի տեսքով։
Փետրվարի 10-ի ցերեկը, 11-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հյուսիսարևմտյան` 3-5 մ/վ, փետրվարի 7-ին առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-18 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 8-12-ի գիշերը աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևան քաղաքում՝ Փետրվարի 7-ի ցերեկը սպասվում է թաց ձյուն և ձնախառն անձրև, երեկոյան ժամերից՝ ձյուն։ Փետրվարի 8-ին, 9-ի գիշերը սպասվում է ձյուն և մառախուղ: Փետրվարի 9-ի ցերեկը, 10-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

В горных районах ожидается метель, плохая горизонтальная видимость, на дорогах - гололедица
Поддержи А1+!Днём 7 февраля, в ночь на 8 февраля в большинстве районов ожидается снег, в некоторых районах - интенсивный. В горных районах будут метели, плохая горизонтальная видимость, на дорогах гололедица.
Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что днем 7 февраля в Ереване ожидается мокрый снег и дождь со снегом, вечером - снег.
В ночь с 8 на 9 февраля ожидается снег и туман. Днем 9, с 10 по 12 февраля осадков не ожидается.
В районах днем 7 февраля, в ночь на 8 февраля, в большинстве районов днем 8, 9, в ночь на 10 февраля в отдельных районах ожидается снег и туманы, в горных районах - метели, плохая горизонтальная видимость. Днем 7 февраля в долинной зоне республики ожидаются осадки в виде снега с дождем. Погода без осадков ожидается днем 10, 11, 12 февраля.
Ветер: северо-западный, с порывами до 3-5 м/с, 7 февраля местами ожидается усиление ветра до 15-18 м/с.