Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը ՀԲ գործընկերների հետ քննարկել է համագործակցությանն առնչվող հարցեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր աշխատանքային քննարկում է ունեցել Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) խմբի ներկայացուցիչների հետ: Բանկի պատվիրակությունը գլխավորել են ՀԲ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսը եւ ՀԲ Երեւանի գրասենյակի տնօրեն Կարոլին Գեգինատը:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը, ողջունելով հյուրերին, բարձր է գնահատել Համաշխարհային բանկի հետ ծավալած արդյունավետ համագործակցությունը եւ վերահաստատել կառավարության պատրաստակամությունը՝ ամրապնդելու փոխգործակցությունը եւ ընդլայնելու համագործակցության շրջանակները:
Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրենն ընդգծել է, որ Բանկը կշարունակի աջակցել ՀՀ կառավարությանը բարեփոխումների իրականացման գործում՝ հասնելու գործընկերային առավել բարձր մակարդակի:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ կառավարություն - Համաշխարհային բանկ համագործակցության ընթացքին եւ հեռանկարներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել Հայաստանի Հանրապետության հետ Համաշխարհային բանկի ռազմավարության առաջնահերթություններին եւ ընթացիկ ծրագրերին` ուղղված պետական հատվածի եւ հանրային ֆինանսների կառավարման ոլորտի բարելավումներին, առողջապահության համապարփակ ապահովագրության համակարգի ներդրմանը, էներգետիկայի եւ ենթակառուցվածքների ոլորտների զարգացմանը:

Вице-премьер Хачатрян обсудил с коллегами из ВБ вопросы сотрудничества
Поддержи А1+!Вице-премьер Тигран Хачатрян принял регионального директора Всемирного банка по Южному Кавказу Себастьяна Молинеуса и руководителя ереванского офиса Всемирного банка Каролин Гегинат.
Приветствуя гостей, вице-премьер высоко оценил эффективное взаимодействие со Всемирным банком и подтвердил готовность правительства укреплять сотрудничество и расширять рамки взаимодействия.
Региональный директор Всемирного банка подчеркнул, что ВБ и впредь будет поддерживать правительство Армении в реализации реформ для достижения более высокого уровня партнерства.
В ходе встречи собеседники обсудили широкий круг вопросов текущего процесса и перспектив сотрудничества между правительством Республики Армения и Всемирным банком. В частности, были обсуждены приоритеты и текущие планы стратегии Всемирного банка с Республикой Армения, направленной на совершенствование государственного сектора и управления государственными финансами, внедрение системы комплексного медицинского страхования, развитие энергетического и инфраструктурного сфер.