Հայաստանի և Ռուսաստանի վարչապետերն Ալմաթիում առանձնազրույց կունենան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ալմաթիում առանձնազրույց կունենա Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Interfax գործակալությունը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 2-ին մեկնել է Ալմաթի, որտեղ կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստին, ինչպես նաև "Digital Almaty 2023" ֆորումին:
Փաշինյանի և Միշուստինի առանձնազրույցը նախատեսված է փետրվարի 2-ին: Հանդիպումը կկայանա ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի՝ նեղ կազմով նիստից հետո:

Премьер-министры Армении и России проведут в Алматы приватную встречу
Поддержи А1+!Между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и премьер-министром России Михаилом Мишустиным в Алматы состоится приватный разговор. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает агентство «Интерфакс».
Премьер-министр РА Никол Пашинян 2 февраля выехал в Алматы для участия в очередном заседании Евразийского межправительственного совета, а также в форуме «Digital Almaty 2023».
Частный разговор Пашиняна и Мишустина запланирован на 2 февраля. Он состоится после заседания Межправительственного совета ЕАЭС в узком составе.