Երուսաղեմում հայերի վրա հարձակումները իրականացրել են մի քանի ծայրահեղականներ, որոնք չեն ներկայացնում մեր հասարակությունը. Իսրայելի դեսպան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրուսաղեմում հայերի և Հայոց պատրիարքարանի վրա հարձակումներն իրականացվել են մի քանի ծայրահեղականների կողմից, որոնք ոչ մի կերպ չեն ներկայացնում իսրայելական բազմակարծ և բազմազան հասարակությունը:
Այս մասին իր թվիթերյան միկրոբլոգում գրել է Հայաստանում Իսրայելի դեսպան Յոել Լիոնը:
«Այս դժբախտ իրադարձություններն իրականացվել են մի քանի ծայրահեղականների կողմից, որոնք ոչ մի կերպ չեն ներկայացնում իսրայելական բազմակարծ և բազմազան հասարակությունը: Ինչպես ցույց են տվել կասկածյալների անհապաղ ձերբակալությունները, Իսրայելը հավատարիմ է բոլոր կրոնների պաշտամունքի ազատությանը»,- գրել է դեսպանը։

Нападения на армян в Иерусалиме совершила горстка экстремистов, которые не представляют наше общество: посол Израиля
Поддержи А1+!Нападения на армян и Иерусалимский патриархат Армянской Апостольской Церкви были совершены несколькими экстремистами, которые никоим образом не представляют плюралистическое и разнообразное общество Израиля. Об этом в своем микроблоге в Twitter написал посол Израиля в Армении Йоэль Лион.
«Эти прискорбные события были осуществлены горсткой экстремистов, которые никоим образом не представляют плюралистическое и разнообразное общество Израиля. Как показали немедленные аресты подозреваемых, Государство Израиль привержено свободе религии и вероисповедания для всех религий», - написал посол.