Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի ներկայացուցչական պալատի նախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքմենստանի ներկայացուցչական պալատի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովին՝ պաշտոնում նշանակվելու առթիվ: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Թուրքմենստանի ազգային առաջնորդի կարգավիճակի շնորհման և բարձրագույն ներկայացուցչական մարմնի` Հալք Մասլահաթիի նախագահի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Դուք, որպես թուրքմեն ժողովրդի ազգային առաջնորդ, կշարունակեք նպաստել Թուրքմենստանի կայուն զարգացմանն ու բարգավաճմանը։
Մեծ գոհունակությամբ և ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները, որոնց ընթացքում նախանշվել են երկկողմ օրակարգի զարգացման նոր հեռանկարներ:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի որակապես նոր մակարդակի բարձրացնել հայ-թուրքմենական քաղաքական երկխոսությունը, փոխշահավետ տնտեսական համագործակցությունը և հարստացնել մեր ժողովուրդների միջև առկա բազմադարյան բարեկամության պատմական էջերը նոր ձեռքբերումներով:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Թուրքմենստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Премьер-министр направил поздравительное послание Председателю Палаты представителей Туркменистана
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю высшего представительного органа власти Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедову в связи со вступлением в должность. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас с присвоением Вам статуса лидера нации и назначением на пост председателя высшего представительного орган власти Туркменитана - Халк маслахаты.
Уверен, что как национальный лидер туркменского народа Вы и впредь будете способствовать устойчивому развитию и процветанию Туркменистана.
С большим удовлетворением и теплотой вспоминаю наши встречи, в ходе которых были намечены новые перспективы развития двусторонней повестки дня.
Уверен, что совместными усилиями нам удастся поднять на качественно новый уровень армяно-туркменский политический диалог, взаимовыгодное экономическое сотрудничество и обогатить исторические страницы многовековой дружбы наших народов новыми достижениями.
Желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Туркменистана - мира и благополучия».