ՌԴ-ն պատրաստ է Մոսկվայում կազմակերպել Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հերթական հանդիպումը
Ռուսական կողմը պատրաստակամ է Մոսկվայում կազմակերպել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի հարցով երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների բանակցությունների հերթական ռաունդը։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության կայքը, այս մասին նշվել է Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի հեռախոսազրույցում։
«Նախարարները քննարկել են Լաչինի միջանցքի շուրջ իրավիճակի կարգավորման ուղիները։ Շեշտվել է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ պայմանավորվածությունների հիման վրա հայ-ադրբեջանական կարգավորման բոլոր ուղիներով աշխատանքի վերականգնման կարևորությունը։ Ռուսական կողմը հաստատել է Մոսկվայում Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի հարցով երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների բանակցությունների հերթական ռաունդը կազմակերպելու պատրաստակամությունը», - նշվում է հաղորդագրության մեջ։

РФ готова организовать в Москве очередную встречу глав МИД Армении и Азербайджана
Поддержи А1+!Состоялся телефонный разговор министра иностранных дел России Сергея Лаврова с главой МИД Азербайджана Д.А.Байрамовым.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт МИД РФ, министры продолжили обсуждение путей урегулирования ситуации вокруг Лачинского коридора.
“Акцентирована важность возобновления ритмичной работы по всем трекам азербайджано-армянской нормализации на основе трехсторонних договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении. В этом контексте подтверждена готовность российской стороны организовать в Москве очередной раунд переговоров глав внешнеполитических ведомств Азербайджана и Армении по проекту мирного договора между двумя странами”, - говорится в сообщении.