Նիդերլանդների խորհրդարանի պատգամավորները մերժել են Ադրբեջանի ԱԳ փոխնախարարի հետ հանդիպումը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆիդերլանդներում Ադրբեջանի դեսպանատունը դիմել է Նիդերլանդների խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հարցերով հանձնաժողովին՝ Ադրբեջանի ԱԳ փոխնախարարին հանդիպելու հարցով, սակայն հանձնաժողովը մերժել է դիմումը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հանձնաժողովի հրապարակած փաստաթղթում ասվում է, որ միայն խորհրդարանի DENK խմբակցությունն է կողմ եղել առաջարկին, CDA խմբակցությունը նշել է, որ չի կարող մասնակցել գործընթացին, այլ խմբակցություններից ոչ մի արձագանք չի եղել:
Հանձնաժողովից նշել են, որ հանդիպման համար մեծամասնություն չի ապահովվել, և ոչ մի հանդիպում չի նախատեսվում Ադրբեջանի ԱԳ փոխնախարար Էլնուր Մամեդովի հետ և այդ մասին կտեղեկացվի Ադրբեջանի դեսպանատանը:

Депутаты парламента Нидерландов отказались от встречи с замглавы МИД Азербайджана
Поддержи А1+!Посольство Азербайджана в Нидерландах обратилось в Комитет парламента Нидерландов по внешним отношениям по вопросу организации встречи с заместителем министра иностранных дел Азербайджана, однако Комитет отклонил запрос.
Как сообщает Арменпресс, в опубликованном комиссией документе говорится, что только парламентская фракция DENK поддержала предложение, фракция CDA отметила, что не может участвовать в процессе, а от других фракций ответа не последовало.
В Комитете отметили, что для встречи не было обеспечено большинство голосов, а встреча с заместителем министра иностранных дел Азербайджана Эльнуром Мамедовым не планируется, о чем будет сообщено посольству Азербайджана.