ՀՀ ՊՆ N զորամասի թիկունքի պետ-հրամանատարի թիկունքի և կոմունալ շահագործման ծառայության գծով տեղակալը կալանավորվել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ՊՆ N զորամասի թիկունքի պետ-հրամանատարի թիկունքի և կոմունալ շահագործման ծառայության գծով տեղակալ Գ.Ա.-ի նկատմամբ, Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ, որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանքը՝ երկու ամիս ժամկետով: Հայտնում է դատախազությունը։
Գլխավոր դատախազությունը տեղեկացրել էր, որ մինչդատական քրեական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից 2023 թվականի հունվարի 25-ին որոշում է կայացվել ՀՀ ՊՆ N զորամասի թիկունքի պետ-հրամանատարի թիկունքի և կոմունալ շահագործման ծառայության գծով տեղակալ Գ.Ա.-ի նկատմամբ հարուցել հանրային քրեական հետապնդում՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 550-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (զինվորական պաշտոնեական անփութություն, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ):

Поддержи А1+!В отношении к заместителю командира воинской части по тылу и коммунальному хозяйству Г. А. решением суда общей юрисдикции Гегаркуникской области в качестве меры пресечения избран арест сроком на два месяца.
Генеральная прокуратура сообщила, что прокурором, осуществляющим надзор за законностью досудебного уголовного производства, 25 января 2023 года было принято решение в отношении к заместителю командира воинской части по тылу и коммунальному хозяйству N-ской воинской части МО РА Г. А. о возбуждении общественного уголовного дела по части 3 статьи 550 Уголовного кодекса РА (военная должностная халатность, повлекшая по неосторожности смерть человека).
26 января 2023 г. Г. А. был арестован.
Уведомление: Лицо, обвиняемое в совершении преступления, считается невиновным до тех пор, пока его вина не будет доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом, вступившим в законную силу приговором суда.