Եվրախորհրդարանի հետ Արցախի ԱԺ բարեկամական խումբը երախտագիտություն է հայտնել ԵԽ գործընկերներին
Եվրախորհրդարանի հետ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի բարեկամական խումբը երախտագիտություն է հայտնել ԵԽ գործընկերներին Երախտագիտություն ենք հայտնում Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հետ Եվրախորհրդարանի բարեկամական խմբի անդամներին և Եվրոպայի ներկայացուցչական բարձրագույն մարմնի բոլոր այն պատգամավորներին, որոնք, անկախ ամեն ինչից, հասցեական գնահատական են տվել Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով ստեղծված ծանր կացությանը:
«Լեռնային Ղարաբաղում շրջափակման հումանիտար հետևանքները» խորագիրը կրող բանաձևով Եվրոպայի մեր գործընկերները Ադրբեջանի իշխանություններից պահանջում են պատանդության մեջ հայտնված Լեռնային Ղարաբաղի 120 000 ազգաբնակչության նկատմամբ ֆիզիկական և հոգեբանական ճնշումները և ընդհանրապես հայ ժողովրդի հանդեպ ոտնձգությունները դադարեցնել, վերադառնալ կառուցողական դաշտ ու իրենց իսկ ստանձնած պարտականությունների շրջանակում ապաշրջափակել Լեռնային Ղարաբաղը՝ դրանով իսկ կանխելով հետագա առճակատումը:
Հուսով ենք՝ Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար աղետը կանխելու նպատակով Եվրախորհրդարանի ընդունած բանաձևին կհետևեն գործնական քայլեր՝ նշում են Արցախի ազգային ժողովից։

Группа дружбы НС Арцаха с Европейским Парламентом выразила признательность коллегам из ЕП
Поддержи А1+!Группа дружбы Национального собрания Республики Арцах с Европейским Парламентом выразила признательность членам группы дружбы Европейского Парламента с Национальным собранием Республики Арцах и всем депутатам высшего представительного органа Европы, которые, несмотря ни на что, дали соответствующую оценку тяжелой ситуации, создавшейся в результате агрессивных действий Азербайджана.
«Резолюцией «Гуманитарные последствия блокады Нагорного Карабаха» наши коллеги в Европе требуют от властей Азербайджана прекратить физическое и психологическое давление на 120-тысячное население Нагорного Карабаха, фактически оказавшееся в заложниках, прекратить все притеснения армянского народа, вернуться в конструктивное поле и снять блокаду Нагорного Карабаха в рамках взятых на себя обязательств, тем самым предотвратив дальнейшее противостояние.
Надеемся, что за резолюцией, принятой Европарламентом в целях предотвращения гуманитарной катастрофы в Нагорном Карабахе, последуют и практические шаги», - говорится в обращении группы дружбы.