Հանդիպում Կիպրոսի ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Կորնելիոս Կորնելիուի հետ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Հայկ Կոնջորյանը հունվարի 19-ին հանդիպել է Կիպրոսի ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Կորնելիոս Կորնելիուի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում են Ազգային ժողովից։
Կողմերը կարեւորել են Հայաստանի եւ Կիպրոսի միջեւ երկարամյա ջերմ բարեկամական հարաբերությունները: Գոհունակությամբ ընդգծվել են բարձր մակարդակի միջխորհրդարանական կապերը երկու երկրների խորհրդարանական գործընկերների միջեւ, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման խնդրին: Հայկ Կոնջորյանը եւ Կորնելիուս Կորնելիուն մեծապես կարեւորել են Հայաստանի, Կիպրոսի եւ Հունաստանի միջեւ ձեւավորված համագործակցության ձեւաչափի զարգացումն ու խորացումը:

Встреча с генеральным секретарём МИД Кипра Корнелиосом Корнелиу
19 января руководитель фракции «Гражданский договор» НС РА, председатель межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и Палатой представителей Республики Кипр Айк Конджорян встретился с делегацией, возглавляемой генеральным секретарем МИД Кипра Корнелиосом Корнелиу.
Стороны подчеркнули многолетние теплые дружеские отношения между Арменией и Кипром. С удовлетворением был отмечен высокий уровень межпарламентских связей, как на двусторонней, так и на многосторонней площадках.
Был затронут и вопрос блокады Лачинского коридора со стороны Азербайджана.
Айк Конджорян и Корнелиус Корнелиу в беседе придали большое значение развитию и углублению формата сотрудничества между Арменией, Кипром и Грецией.