Վահագն Խաչատուրյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերի հետ:
Նախագահներն անդրադարձել են տարածաշրջանային հարցերին, մանրամասն քննարկել Արցախում ստեղծված մարդասիրական ճգնաժամին առնչվող հարցերը, մտքեր փոխանակել խնդրի հանգուցալուծման շուրջ: Հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Հանրապետության նախագահը ներկայացրել է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմանը միտված Հայաստանի քայլերը, վերահաստատել հայկական կողմի պատրաստակամությունը կատարել եռակողմ հայտարարություններից բխող բոլոր պարտավորությունները՝ նույնն ակնկալելով ադրբեջանական կողմից:
Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերն իր լիակատար աջակցությունն արտահայտելով խաղաղ գործընթացին` նշել է, որ Գերմանիան պատրաստ է առավելագույն ջանքեր գործադրել ստեղծված իրավիճակի կարգավորման և խաղաղության հաստատման ուղղությամբ:

Ваагн Хачатурян провёл телефонный разговор с президентом Федеративной Республики Германия
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян провел телефонный разговор с президентом Федеративной Республики Германия Франком Вальтером Штайнмайером.
Собеседники коснулись региональных вопросов, подробно обсудили вопросы, связанные с гуманитарным кризисом в Арцахе, обменялись мнениями вокруг решения проблемы.
Президент Армении представил шаги Армении, направленные на установление мира в регионе, подтвердил готовность армянской стороны выполнить все обязательства, вытекающие из трехсторонних заявлений, ожидая того же от азербайджанской стороны.
Франк Вальтер Штайнмайер, выражая свою полную поддержку мирному процессу, отметил, что Германия готова приложить максимум усилий для урегулирования сложившейся ситуации и установления мира.