Երևանում մնացած մի խումբ արցախցիներ Նոր տարին կդիմավորեն Եռաբլուրում․ Արտակ Բեգլարյան․ տեսանյութ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի պետնախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը հայտնում է, որ Երևանում մնացած արցախցիները Ամանորի գիշերը երթ կանեն դեպի Եռաբլուր:
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Արցախի շրջափակման հետևանքով Երևանում մնացած մի խումբ անձինք Ամանորի նախաշեմին նախաձեռնում են երթ դեպի Եռաբլուր, որտեղ էլ կդիմավորենք Նոր տարին:
Դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 20:00-ին Երևանի քաղաքապետարանից լուռ մոմավառությամբ շարժվելու ենք դեպի Եռաբլուր:
Սա ևս մեկ առիթ է համախմբվելու, Արցախի կողքին կանգնելու և Հայրենիքի համար նահատակված անձանց հիշատակը վառ պահելու համար:

Группа граждан Арцаха, оставшихся в Армении, встретят Новый год в Ераблуре
В результате закрытия Азербайджаном Лачинского коридора жители Арцаха, оставшиеся в Армении, встретят Новый год в воинском пантеоне Ераблур. Об этом сообщил советник государственного министра Республики Арцах Артак Бегларян.
В преддверии Нового года группа людей, оставшихся в Ереване из-за блокады Арцаха, инициирует марш в Ераблур, где мы встретим Новый год. 31 декабря в 20:00 мы двинемся в Ераблур при тихом свете свечей от мэрии Еревана.
Это еще одна возможность объединиться, поддержать Арцах и сохранить память о погибших за Родину.
Присоединяйтесь к нам, чтобы встретить Новый год в тишине рядом с людьми, которые самым дорогим образом погибли за Родину», - написал Бегларян на своей странице в Facebook.