Ռուբեն Վարդարդանյանը ներկայացրել է նորանշանակ նախարարներին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր Գյուղատնտեսության ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածների նախարարությունների աշխատակազմերին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարներին:
Ներկայացնելով գյուղատնտեսության նորանշանակ նախարար Հրանտ Սաֆարյանին, ով մինչ այս Գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամի տնօրենն էր, պետնախարարը ընդգծել է շրջափակման պայմաններում հիմնադրամի և նրա ղեկավարի շուրջօրյա ծանրաբեռնված աշխատանքը: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Առստամյանին՝ այս բարդ փուլում պատասխանատվություն ստանձնելու և ոլորտը ղեկավարելու համար:
«Ոլորտային բարեփոխումները շարունակվելու են, և Գյուղատնտեսության նախարարությունն ու Գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամը պետք է սերտ աշխատանք իրականացնեն, որպեսզի ապահովենք զարգացումը: Հիմնադրամը դարձնելու ենք ոլորտի շարժիչ ուժը, որովհետև գյուղատնտեսությունը մեր երկրի ռազմավարական ուղղություններից մեկն է»,- ասել է պետնախարարը:
Ներկայացնելով Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նորանշանակ նախարար Սուրեն Գալստյանին՝ Ռուբեն Վարդանյանը հատուկ ընդգծել է նախարարության դերը, որի համակարգման ներքո են գտնվում մի շարք կարևոր ուղղություններ: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել նախարարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վարդան Բեգլարյանին՝ համատեղ աշխատանքի համար:
Պետնախարարը նկատել է, որ շրջափակումը թեև փոխել է նոր կառավարության ձևավորման ու նախատեսված կառուցվածքային փոփոխությունների ընթացքը, բայց սահմանված նպատակներն ու առաջնահերթությունները մնում են նույնը: «Արդյունավետ կառավարման,
արդարության վերականգնմանն ուղղված համառ աշխատանքներով շարունակելու ենք մեր պայքարը»- նշել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян представил новоназначенных министров
Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян сегодня представил аппаратам министерств сельского хозяйства, территориального управления и инфраструктуры новоназначенных министров.
Представляя новоназначенного министра сельского хозяйства Гранта Сафаряна, который был директором Фонда поддержки села и сельского хозяйства, Рубен Варданян подчеркнул важность напряженной работы фонда и его руководителя в условиях блокады. Он также поблагодарил исполняющего обязанности министра Тиграна Арстамяна за то, что он взял на себя ответственность и возглавил отрасль на этом сложном этапе.
«Отраслевые реформы будут продолжены, и министерство сельского хозяйства и Фонд поддержки села и сельского хозяйства должны тесно сотрудничать для обеспечения развития. Мы сделаем фонд движущей силой отрасли, потому что сельское хозяйство является одним из стратегических направлений нашей страны», - сказал госминистр.
Представляя новоназначенного министра территориального управления и инфраструктур Сурена Галстяна, Рубен Варданян особо подчеркнул роль министерства, которое курирует ряд важных направлений. Он также поблагодарил исполняющего обязанности министра Вардана Бегларяна за совместную работу.
Государственный министр отметил, что хотя блокада изменила ход формирования нового правительства и запланированные структурные изменения, поставленные цели и приоритеты остались прежними. Рубен Варданян сказал: «Своим эффективным управлением и настойчивыми усилиями, направленными на восстановление справедливости, мы продолжим нашу борьбу», - сказал Рубен Варданян.