Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպում է ունեցել Արման Բաբաջանյանի հետ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր հանդիպում է ունեցել «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության նախագահ Արման Բաբաջանյանին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության քաղխորհրդի փոխնախագահ Ռուբեն Մեհրաբյանը և քաղխորհրդի անդամ Վաչե Գրիգորյանը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքական մարտահրավերներին, դրանց լուծման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին, ադրբեջանական կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակմանը և դրա հետևանքով ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի հաղթահարման անհրաժեշտությանը, ինչպես նաև հումանիտար միջանցքի անխափան գործունեության վերականգնմանը:
Նախագահ Խաչատուրյանը կարևոր է համարել ներկայիս ստեղծված բարդ իրավիճակի հաղթահարման նպատակով տարբեր հարթակներում հայաստանյան քաղաքական միավորների աշխատանքը և հայկական օրակարգային խնդիրների բարձրաձայնումը:

Ваагн Хачатурян встретился с Арманом Бабаджаняном
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян провел встречу с председателем партии «За Республику» Арманом Бабаджаняном. На встрече также присутствовали заместитель председателя политсовета партии Рубен Меграбян и член политсовета Ваче Григорян.
На встрече были затронуты внутренние и внешнеполитические вызовы Армении, предпринятые шаги по их решению, блокада Азербайджаном Лачинского коридора и необходимость преодоления сложившегося вследствие этого гуманитарного кризиса, а также восстановления бесперебойной работы гуманитарного коридора.
Президент Хачатурян подчеркнул важность работы политических единиц Армении на различных площадках и поднятия вопросов армянской повестки дня для преодоления сложившейся сложной ситуации.